A

Abdurrahim Boynukalın

Abdurrahim Boynukalın Biyografisi

Abdurrahim Boynukalın, 15 Eylül 1987 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Karaman İli kökenlidir. Ailesi yaklaşık 50 sene önce göç ederek İstanbul’a yerleşmiştir. Babası Marmara Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapmış olan merhum Ömer Boynukalın’dır. Abdurrahim Boynukalın, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu.
Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yaptı. 2010 ile 2013 yılları arasında Kırklareli Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2013 yılında İngiltere’ye artan bir şekilde City University of London‘da Medya İletişim Bölümünde ikinci mastırını bitirdi.

Üniversite dönemlerinde çeşitli dergilerde araştırma konuları kaleme alan Boynukalın, Araştırma ve Kültür Vakfı ve Milli Türk Talebe Birliği’nde aktif olarak tahsis yaptı.

1994’te Karaman’da belirlenmiş bulunan Anı Bisküvi fabrikası akrabalarına aittir. Abdurrahim Boynukalın, bununla birlikte Yeni Şafak gazetesinde yazılar yazmaktadır. 2011-2013 yılları aralarında Milat Gazetesi‘nde ardında da yenisafak.com.tr’de düzenli olarak Türkiye’nin siyasi gündemi üstüne köşe yazıları kaleme aldı.

Abdurrahim Boynukalın, 26 Eylül 2014 tarihinde AKP Gençlik Kolları Genel Başkanlığına getirildi.

Abdurrahim Boynukalın, Ceyda Itina ile evlidir. mükemmel derecede İngilizce ve orta seviyede Almanca bilmektedir.

7 Haziran 2015 genel seçimlerinde İstanbul 3. bölgeden AKP Milletvekili seçildi.

1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde AKP; Abdurrahim Boynukalın’ı namzet göstermedi.

Abdurrahim Boynukalın, 17 Aralık 2015 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Aslı Sümen
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı