A

Abidin

Abidin Biyografisi

Türk pop müzik sanatçısı.
Abidin, 7 Temmuz 1977’de Adana‘da doğdu. Tam adı Abidin Özşahin’dir. İlkokulu Adana Ziya Gökalp, ortaokulu tekrar Adana’da İstiklal Ortaokulu ve liseyi de Seyhan Çobanoğlu lisesinde bitirdi. İlkokul yıllarından itibaren ailesine yardım etmek ve kendi parasını için çalışmaya başladı. Önce babasının yanında marangozluk yaptı. Daha Sonra bir tüpçüde çalıştı ve arkasında bir börekçiye girip orada soğan soymaya başladı. Lise yıllarında konut konut dolaşarak dokuma ürünleri pazarladı.

Sonunda hayatındaki en büyük tutkusu müzikle tanıştı ve gitar çalmaya başladı. Lise hayatı her tarafında Adana müzik merkezinde gitar konusunda kendini ilerletti ve liseyi bitirdikten daha sonra barlarda şarkı söylemeye başladı. Fakat üniversiteye de gitmek istiyordu ve sınava girip Anadolu Üniversitesi İktisat bölümü‘nü kazandı. Eskişehir‘e yerleşti fakat yalnızca 4 ay kalabildi ve Adana’ya döndü.

Askerliğini, doğduğu yere fazla yakın bir şehirde Gaziantep‘te yaptı. Ancak, 8 ay sonluğu sebebiyle erken tahliye edildi. Adana’ya geri döndü.1 yıl her tarafında demolar hazırladı ve bunları İstanbul’daki müzik şirketlerine gönderdi. Ama istediği sonucu alamadı. Hayatına yeni bir istikamet verip, yeniden Eskişehir’e gitmeye okulunu bitirmeye karar verdi. Okul ve bar programlarını beraber yürüttü. Mali müşavir elde etmek istiyordu ama müzik tutkusu tekrar okuldan ağır bastı ve Abidin yine Adana’ya döndü. Yine demolar hazırladı, yine İstanbul’a gelip demolarını müzik şirketlerine verdi ve yeniden amacına ulaşamadı. Soluğu her yerde Adana’da aldı.

2003 Yılının Eylül ayı gelmişti. Kanal D‘de Popstar Türkiye tanıtımlarını fark etti ve 8 Eylül’de jüri önüne çıktı. Büyük Kasaba elemelerini geçmiş ve ilk 50 popstar adayı arasına girmişti. Abidin’e tekrar İstanbul yolları görünmüştü. İstanbul’daki 3 jurnal eğitime katıldı. 3. günün sonunda 50 yarışmacıdan geriye doğru 12 kişi kalacaktı ve Abidin gösterdiği performansla Türkiye’nin yeni Popstarı olmaya aday 12 finalist arasına girdi. Artık sıra halk müziği oylamasına gelmişti. 12 haftalık canlı yayın maratonunun sonunda kırmızı odada son ikiye hiç kalmadan büyük finale dek geldi ve finalde popstar birinciliğini kazandı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Alexander Graham Bell

daha sonra albüm çalışmalarına başlayan Abidin 2004 senesinde birincil albümü olan “Aşktan Yanlamasına“‘yı çıkardı.

1 Aralık 2014 tarihinde Ütopya yarışmasına dahil oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı