A

Adil Öksüz

Adil Öksüz Biyografisi

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi eski Öğretim Üyesi

Adaletli Kimsesiz, 1967 yılında Kahramanmaraş‘ın Andırın ilçesi Hacıveli Uşağı köyünde doğmuştur. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1991 yılında mezun oldu. 1996 yılında Temel İslam Bilimleri alanında Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yüksek lisansını tamamladı. 2003 yılında benzer üniversitenin aynı bölümünde doktorasını yaptı.

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Tefsir Anabilieri üstünde çalışmalarına devam etti ve İlahiyat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktaydı.

Adaletli Öksüz’ün “Yeni Ümit” dergisinde yazıları yayınlanmakta idi. Adaletli Öksüz evli ve iki çocuğu vardır.

Adaletli Yetim, 15 Temmuz 2016 gecesi rehin alınan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile zor komutanlarının olduğu Ankara Kazan’daki Akıncılar 4. Belli Başlı Jet Üs Komutanlığında yakalandı. Fethullah Gülümseyen ile ilişkisi sorgulanmak üzere savcılığa gönderildi. Savcılıktan sonra çıktığı duruşma göre özgür bırakıldı.

Adil Öztürk’ün yargılandığı mahkemece tutuklanması beklenirken verdiği ifade ile bağımsızlık kaldı.

Adil Öztürk’ün İfadesi:
“Ben Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ndeev yapmaktayım. Benim amcam olan M.Ö. bankacılık yapmıştı Kazan’da (Akıncı Hava Üssü’nün bulunduğu bölge). Kazan civarında değerli arazi olduğunu, gelecekte iyi para getireceğini söylemişti. Bende 14 Temmuz akşamı Sakarya’dan Ankara’ya geldim. Cuma akşamı M.Ö. isimli amcamın Keçiören de evi vardı orada kaldım. 16 Temmuz günü sabahtan 09.00-10.00 gibi de Ankara Keçiören’den ticari taksi tuttum. Taksiyle geldim. Orada tarla baktım. Akıncı yakınındaki bir köyde Hasan isimli bir köylünün Akıncı’nın orada bir tane köy var. Muhiti de ben biliyorum. Köye vardım taksiciyi geri gönderdim. Taksiciyle de ben 150 TL’ye anlaşmıştım. Alacağım araziye görmek için köy girişine yakın beni bırakmasını söyledim. Ve taksici döndü. Beni o yol üstünde araziden jandarmalar aldılar. Benim Akıncı Üssü’nde tanıdığım herhangi bir subay astsubay mevcut değildir. Ben üsse de hiç girmedim. Nasıl bir yer olduğunu da bilmiyorum. Üsse yakın bölgede tarla bakıyordum.”

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Alfred Sisley

Bu ifadelerin ardındaki duruşma Kimsesiz’ü, yurtdışı çıkış yasağı getirerek, adli kontrol şartıyla özgür bıraktı. derhal ise nerde olduğu meçhul Adil Kimsesiz’ün yurt dışına firar ettiği düşünülüyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı