A

Adnan Öztürk

Adnan Öztürk Biyografisi

Galatasaray’da 13 Ocak 2018’de yapılacak doğaüstü seçimli genel kurulda Dursun Aydınlatılmış Özbek‘in birincil rakibi Adnan Öztürk olacak.

Adnan Öztürk, 1963 yılında Düzce’de doğmuştur. İlköğretimi Düzce Namık Kemal İlkokulunda tamamladıktan sonra Galatasaray Lisesinden 1982 yılında mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi petrol mühendisliği bölümünü 1986 yılında bitirdi ve 1988 yılında İstanbul Üniversitesi üstteki düzey yöneticilik programını tamamladı.

Adnan Öztürk, Üniversiteden mezun olduktan daha sonra dünyanın önde gelen çelik firmalarından biri olan Arcelor Mittal’da çalışmaya başladı. Arcelor Mittal’da başladığı kariyerine, Akdeniz – Ortadoğu ve Türkiye’nin Gelişmesinden Sorumlu Başkanı olarak devam etmektedir.

Adnan Öztürk, 2004-2006 ve 2011-2013 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü Idare Heyeti Üyesi olarak devir yaptı. Aynı zarneği, Galatasaray Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti, Galatasaray Yardımlaşma Sandığı Mütevelli Heyeti, Galatasaray Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet ve Idare Heyeti üyesidir. Galatasaray Iftihar Madalyası sahibidir.

7 Mart 2010 tarihinde yapılan Galatasaray Spor Kulübü başkanlığı seçimlerinde Adnan Polat’a karşı taraf olmuş ancak kazanamamıştır.

Fransızca ve İngilizce bilen Adnan Öztürk Zeynep Hanım ile evlidir ve Yasemin adında bir kızı vardır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Akın Saatçi
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı