A

Ahmet Arda Sezen

Ahmet Arda Sezen Biyografisi

Ütopya yarışmacısı

Ahmet Arda Sezen, 1976 yılında Ankara’da doğmuştur. Tıbbi mümessil olarak çalışıyor. Bekar olan Ahmet Arda Sezen, 1.72 boyunda olup sağlık ve spor konularında kabiliyetli ve her koşula uyum sağlayabilen, seri karar bölge, çözümsel düşünen biri olduğunu söylüyor.

2014 yılının Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı‘nın yeni müsabaka programı “Ütopya” adlı yarışmada Ahmet Arda Sezen; Altar Gültekin, Modern Tahsin Yıldız, Gamze Çetinkaya, İnci Satır, İnci Melek Bozkaya, Kurretülayn Matur, Murat Rışvan, Açlık Sezgin, Semih Öztürk, Serkan Ercan (Ütopya), Tezcan Fenerliler, Tuğçe Aksoylu, Tuncay Kes, Türkan Gözcü ile yarışacak.

10 ay sürecek olan Ütopya yarışmasında 15 yarışan abes bir ahırın bulunduğu ıssız bir arazide hayvancılık ve tarım yaparak ve kişisel bir takım eşyaların verileceği bir kulübede yaşamaya çalışacak. 10 ay her tarafında dünya ile bağlantılarını yalnızca bir telefondan sağlayacaklar. Yüzden artı kamera ile sürekli olarak izlenecek. Doğal yaşam ortamında 15 yarışan bir kulübede kendilerine bahşedilen 2 inek ve 25 tavuk, zorunlu kazma kürek gibi ve biraz da tohum ile hayat savaşı verecekler. Kendi ürünlerini kendileri yetiştirecek. Yarışmada her ay bir yarışan elenecek. Doğal hayat ortamında sadece elektrik ve suyun, bundan başka yemek pişirmek için gaz verilecek. Yarışmacıların yanına tek bir kameraman zeka olmayacak. Yarışmacıların tek bağlantıları telefon olacak.

Ekranların en yeni müsabaka programı Ütopya‘da normal kuralların hiçbiri olmayacak. Yarışmacılar defalarca birlikte ahır ile iç içe olan bir evde yaşayacak. Yarışmacıların gaz ihtiyaçları karşılanacak lakin bu gazı ısınmada kullanmayacaklar. Araziden odun toplayarak alev yakılunduğu arazide, yarışmacılar için özel banyo ve tuvalet bulunmayacak. Yarışmacılar çoğu yarışmanın aksine doğal yaşamla iyice iç içe olacaklar.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Anıl İlter

Televizyonun haricinde isteyenler yarışmayı 24 saat her tarafında internet üzerinden takip edebilecek. 27 Kasım 2014 tarihinde Ütopya’dan Ahmet Arda Sezen elendi.

TV8‘de yayınlanan ve 11 ay süren yarışma Ütopya‘nın şampiyonu 20 Eylül 2015 gecesi belli oldu. Semih Öztürk‘ü SMS oylaması sonucunda geçen Tuncay Kes, Ütopya 1.si oldu. Ütopya şampiyonu Tuncay Kes, yarışmada toplanan 880.000 TL ödülün yarısını yani 440.000 TL’sini kazandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı