A

Ahmet Faruk Ünsal

Ahmet Faruk Ünsal Biyografisi

Ahmet Faruk Ünsal, 1963 yılında Diyarbakır’da doğmuştur. Babasının adı Abdurrahman, annesinin adı Zekiye’dir. Babası eski Ulusal Selamet Partisi Milletvekilidir.
İstanbul Teknik Ünivlik Fakültesi Cihaz Bölümü’nden mezun oldu.

Bir dönem cihaz mühendisi olarak TAI’de Turkish Aerospace Industries, Inc (TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.) mühendis olarak çalıştı.

2002 seçimlerinde 22. Dönem AK Parti Adıyaman Milletvekili olarak ödev yapmıştır. 2007 seçimlerinde aday olarak gösterilmedi.

Ahmet Faruk Ünsal, “Mazlumder” Genel Başkanı olup halen bu görevini yürütmektedir. aynı zamanda İHH. ( İnsan Adalet ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı) dış ilişkiler koordinatörlüğünü de yapıyor.

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği, 28 Ocak 1991 tarihinde 54 birey kadar kuruldu. Daha fazla MAZLUMDER kısa adıyla tanınmaktadır.

Ahmet Faruk Ünsal, 13 Mart 2013 tarihinde PKK’nın elindeki esirleri teslim almak için Türkiye’den K. Irak’a giden 6 kişilik heyet içinde Mazlumder başkanı olarak tayin aldı.

Ahmet Faruk Ünsal, evli ve 2 çocuk sahibidir.

Ahmet Faruk Ünsal, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve olan 63 kişilik Akil halk listesine Güneydoğu Anadolu Bölgesinden girmiştir.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ali Doğan Sinangil
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı