A

Ahmet Hamdi Çamlı

Ahmet Hamdi Çamlı Biyografisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 yıldır “Gönüllü şoförlüğünü” yapan “Reis” dediği şoförüdür.

Ahmet Hamdi Çamlı, 1965 yılında istanbul, Fatih’de doğmuştur. Aslen Trabzonludur. Babası Akıllı Çamlı’dır. İlköğrenimi Fatih İlkokulu’nda (Taşmektep) başlamış, lise öğrenimini, İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır. Uzaktan eğitim yöntemi ile hizmet veren Newport Üniversitesi mezunu ve ticaretle uğraşmaktadır.

daha sonra Tutum Bilimleri ve İlahiyat kültürlü, sosyal hayatın içinde çn itibaren, Siyasi ve Sivil Toplum Kuruluşları içinde büyümüştür.

Siyasi harekete, mahalle teşkilatında başlamış ve Fatih İlçe Idare Heyeti Üyeliği, İl Teşkilatları ve Genel Merkez Teşkilatlarında çeşitli görevler ifa etmiştir.

İstanbul İl Genel Meclis Üyeliği görevinde bulunmuş, 2009 Yerel Seçimlerinde Belediye Meclis üyesi olarak görevine devam etmiştir.

12 Haziran 2011 ve 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde, Belediye Meclis Üyeliği görevinden ayrılarak, İstanbul’un 2.seçim bölgesinde 16. sıradan milletvekili adayı olmuş, oysa seçilememiştir.

İlim Yayma Cemiyeti, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Üyesi, İlim Hizmet ve Araştırma Merkezi v.b. sivil toplum kuruluşlarına takviye vermektedir.

Türkiye İzcilik Federasyonu Idare Heyeti ve İcra Kurullarında değişik görevlerde bulunmuştur.

Star Gazetesi’nde güncel konularda değerlendirmeler içeren köşe yazıları yazmaktadır.

Ahmet Hamdi Çamlı, aynı zamanda İstanbul BüyükşeBaşkanı olup orta derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Ahmet Hamdi Çamlı, zaman zaman da Ulusal Nizam ve MSP döneminden babası Akıllı Çamlı’nın da yakın çalışma arkadaşı eski başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan’a da gönüllü şoförlük yapmıştı.

Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Hamdi Çamlı’yı eski Rize Milletvekili ve Belediye Başkanı Şevki Yılmaz’ın yeğeni Hilal hanım ile evlendirdi.

Ahmet Hamdi Çamlı, Hilal hanım ile evli ve 3 çocuk babasıdır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Amine Gülşe

Ahmet Hamdi Çamlı, Recep Tayyip Erdoğan‘ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na namzet olduğu günlerden bu yandan Recep Tayyip Erdoğan’a gönüllü şoförlük yapmıştır.

1 Kasım 2015 Genel Seçimleri’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın 20 takvim şoförü Ahmet Hamdi Çamlı İstanbul 2. Bölge 13. sıradan namzet gösterilerek AK Parti’den milletvekili seçildi.

Ahmet Hamdi Çamlı, “İkimiz için de ilkti” dediği ilk cezaevi macerasını da 30 yıl önce Metris’te Erdoğan’la birlikte yaşadı. 14 yaşında tanıştığı hapishane koğuşunda Erdoğan’la aynı yatağı paylaştı. Çamlı o günleri şöyle anlatıyor:

tirnak-sol.gifspacer.giftirnak-sag.gif“Küçükçekmece’de vurFatih’deki Hicret Öğrenci Yurdu’na dönüyorduk. Çevremizi mavi bereliler sardı. Takriben 3-5 saat bekletildik. Namazımızı da olduğumuz yerde kılmak zorunda kaldık. Bu, basına, ‘Korkudan namaza durdular’ diye yansıdı. Sonradan asker kamyonlarına bindirildik. Annem de olduğumuz yerdeydi, Erdoğan’a “Oğluma sahip çık” diye bağırdı. O da anneme, “Emine’ye de haber ver, durumumuzu bildir” dedi. Metris Cezaevi’ne götürüldük. Reis beni alt ranzada yanında aldı. Aynı yatakta 3 birey birlikte enlemesine ast yandan yattık.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı