A

Ahmet Maranki

Ahmet Maranki Biyografisi

O Türkiye’nin “Lokman hekimi” ve “Bitkilerin Efendisi” olarak kabul edildi.

Ahmet Maranki, 1956 yılında Kastamonu, İnebolu’nun bir köyünde okuma-yazma bilmeyen marangoz bir babanın oğlu olarak doğmuştur. 3 kardeşlerdir. Abisi askerdir. Liseyi istanbul’da okudu. Gerisinde puanının yettiği Tütün Eksperleri Yüksek Okulu’nu bitirdi ve 1976 yılında stajını tamamlayarak devlet görevine başladı. Maliye Gümrük Tekel Bakanlığının farklı alanlara yönlendirilmiş ve üstteki kademelerinde teknik, yönetimsel görevler, eksper – baş eksper – baş uzman olarak çalıştı.

1981 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği’ni bitirdi. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyal Siyaset Bölümünde ‘master’ını yaptı. 1990 yılında aynı bölümün Sosyal Siyaset Alıştırma Ekonomisi Endüstri İlişkileri alanında doktorasını bitirdi.

1991 yılında ABD’de mesleki alanda mahalli idareler, sosyal güvenlik sistemleri ve tarım alanında doktora üstü bilimsel çalışma ve araştırmalarda bulundu.

Prof. Dr. Ahmet Maranki, İngilizce, Arapça, Osmanlıca ve Azerbaycanca Türk Dili (iyi), Rusça (orta) dillerini bilmektedir. Bioenerjist, kozmik bilim uzmanı, bitkisel çare konusunda uzman, stratejik incelemeler uzmanı gibi sıfatlarla tanınmaktadır. Kozmik bilim, bio enerji, sağlıklı hayat gibi konular üzerinde milletlerarası alanda incelemeler yaptı.

1991 yılının sonunda (SSCB) Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliğinin dağılmasından sonra 1993 yılında Azerbaycan devletinin talebi üstüne, T.C. adına görev yaptığı ilgili birimin başuzmanı olarak çalışmalar gerçekleştirmek ve üniversitelerde ders vermek üzere Azerbaycan’a gitti. Yaklaşık 10 yıl Azerbaycan’da yaşadı.

T.C. adına Azerbaycan Birleşmiş Milletler Teşkilatı (BMT) U.N.D.P, UNV birimlerinin yeniden yapılanma programları çerçevesinde devlet ve özel üniversitelerinin planlı ekonomiden pazar ekonomisine geçişleriyle ilgili “Principles Marketing”, International Economic Organization”, “International Marketing”, “Islam Economy Relation” ders programlarının hazırlanıp uygulanmasında “University Lecturer” unvanıyla “Specialist” olarak diplomatik statüde görev yaptı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ali Erkazan

Azerbaycan Millî Meclisi’nde danışmanlık yaptı, bu çalışmalarını “Türkiye Azerbaycan Haricî İktisadi Alakaları” , “Agent Mukaveleleri” adlı kitaplarıyla yayınladı. BMT’nin Unesco ve Avrupa Birliği nezdinde kurularak faaliyet bildiren IPA-International Personel Academy’de görev yapan Ahmet Maranki; yaptığı bu ilmî araştırmalar, hazırlanan ders programları ve bunların uygulanması, yayınlanan kitaplar ile ilmi şura kararıyla “Univesity Lecturer” göreviyle “Economy” alanında profesör unvanı almıştır.

1998 yılında Azerbaycan’da “Yılın En Başarılı Yabancı Bilim Adamı” seçildi. Kafkasya ve Azerbaycan’da kaldığı zamanda SSCB’nin modern dünyaca bilinmeyen yönleriyle ilgili stratejik ve kozmik araştırma merkezlerinde eğitimde bulunarak ekstrasens ve bioenerjist unvanını aldı.

Rusya-Avusturya-Azerbaycan -Türkiye’nin bilim adamları öncülüğünde kurulan 1990 yılında kurulan “Bilim ve Keşif Adamları Derneği’nin genel sekreterliğini yaptı. Hem Türkiye’nin AB’ye girme sürecinde AB stratejilerinin hazırlanmasıyla ilgili olarak Hollanda Amsterdam’da “Türkiye Hollanda Vakfı”nı ve bu kitabın konuların bilimsel olarak araştırmalarının yapıldığı “The Institute for Cross Cultural Health” adlı enstitünün başkanlığını yaptı.

1969 yılından beri sporla da uğraşan Ahmet Maranki, siyah kuşak judo, tekvando, şhiatsu hocası konumundadır.

Ahmet Maranki, kitaplarında ve katıldığı programlarda Saç Dökülmesi, alerji, hain ve yüksek kan basıncı, ülser, tüberküloz, varis, romatizma, vitiligo, astım tedavisi, nasır, nezle grip faranjit larenjit öksürük nasıl geçer, hemoroid tedavisi mayasıl, prostat, parezit tedavisi, ishal, kabızlık, egzama, sivilce, cilt bakımı, kozmik ceset temizliği, cilt lekeleri maskerleri deri beyazlatıcı, diş ağartma , yüzdeki tüyler, kadın ve erkek kısırlığı, adet düzensizliği, yüz maskesi, buhran, unutkanlık halsizlik, uykusuzluk, panik hücum, kilo alma, göbek eritme, mide şişkinliği, gastrit tedavisi, migren mide yanması, ısırgan otunun faydaları, sindirim güçlüğü gibi az daha bütün afiyet problemleri hakkında bitkisel çözümler alternatif tedaviler sunmuştur.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ayşe Özgün

Ahmet Maranki, yüksek hemşire Elmas Maranki ile evlidir ve 3 kız çocuğu vardır.

Kitapları :
Kozmik Bilim Işığında Şifalı Taşlar
Kozmik Bilim Işığında Şifalı Ur
Kozmik Bilim ve Bilinçte Hayat Enerjisi
Kendi Kendine Noktalarla Mucizevi Tedaviler
Kozmik Bilim Işığında Şifalı Yemekler
Şifalı Kürler
Beyaz Vefat
Profilaktik Masajla Olağanüstü Tedaviler & Pratik Uygulamalı
Kozmik Detoks Dinç Diyet

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı