A

Alessandra Ambrosio

Alessandra Ambrosio Biyografisi

Alessandra Ambrosio, 1981 doğumlu Brezilyalı topmodel. Guess, Victoria-s Secret ve Next gibi markaların modelliğini yapan Ambrosio’nun tüm dünyada ün kazanması, her sene Aralık ayında düzenlenen Victoria-s Secret iç çamaşırı markasının defilelerinde tepe göstermeye başlamasıyla gerçekleşti.
Alessandra Ambrosio, 11 Nisan 1981’de Brezilya’nın ufak bir kasabası olan Erexim’de dünyaya geldi. Polonya ve İtalyan soyundan geliyor ve Aline adında bir kız kardeşi var. Küçükken görünüşünden hiç de memnun olmayan model, 11 yaşındayken ameliyatla kulaklarını yapıştırdı. Modellikle çok genç yaşta tanışan Ambrosio, 1996 yılında Elite Model Ajansı’nın düzenlediği alımlılık yarışmasına katıldı. Burada dereceye girememesine karşın yarışmadan bir sene sonra Elite Ajansı’yla çalışmak üzere bir kontrat imzaladı.

Modelin üstlendiği ilk manâlı meslek, Elle Dergisi’nin Brezilya baskısının kapağı için poz vermesi oldu. Ününü ağır ağır arttırmaya başladı ve 2000 yılında “Guess?” markası, modeli güz koleullanmaya karar verdi. Bunun gerisinde Revlon markası için çalışmaya başlayan Ambrosio, tekrar 2000 yılında kariyerindeki en önemli adımı attı ve Victoria-s Secret ile çalışmaya başladı. Keza ünlü “Pirelli Takvimi“nde de yer aldı.

Victoria-s Secret markasının dünyanın çoğu ülkesinde ilgiyle beklenen defilelerine başta 2000 yılında çıktı ve bu tarihten beri de bu marka için çalışıyor. 2004 yılında Victoria-s Secret Pink adlı koleksiyonun birincil baş modeli oldu. 2005 yılı defilesinde ise tamamen şekerden üretilmiş iç çamaşırı giyerek podyuma çıktı.

Alessandra Ambrosio şimdi New York’ta yaşıyor. Tutkuları olarak tanımladıkları arasında Barbie bebek, piyano çalmak, müzik, güneş gözlükleri, paten kaymak ve sörf var. En sevdiği tasarımlar Dolce & Gabbana’ya ait. Ailesinin bazı üyeleri de onun izinde gidiyor. Göbeğinde piercing var. Polonya, Japon ve Thai mutfağını fazla seviyor. En sevdiği dizi “24“, en sevdiği kitaplar “Da Vinci Şifresi“, “Yüzüklerin Efendisi“, “Brida“, en sevdiği müzisyenler ve gruplar ise Nirvana, Pearl Jam, INXS, Ben Harper, Jack Jackson. Gözde filmleri ise “Çalınmış Alımlılık“, “Kama Sutra” ve “Katil Doğanlar“. Küçükken kulaklarına yapırdığı estetik ameliyattan memnun kalmayan model, bu yüzden estetik operasyondan da korktuğunu söylüyor. Dünya üzerinde en çok sevdiği yer ise doğduğu minik kasaba. Model, keza James Bond serisinin son filmi Casino Royal’de seksi tenis oyuncusu olarak minik bir rolü var. 1.78 metre boyunda. Gisele Bündchen’ın 1990lı yıllarda Brezilyalı modeller adına açtığı yoldan ilerleyip tüm dünyada üne kavuşan modellerden yalnızca bir tanesine.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ana Beatriz Barros
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı