A

Algın Erozan

Algın Erozan Biyografisi

Algın Erozan, 17 Şubat 1966 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır. Çocukluğu ve gençliği Ankara’da geçmiştir. ODTÜ İstatistik bölümünden mezun olmuştur. daha sonra Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans çalışmalarına devam etti. Gerisinde Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaptı.
1988 yılından bugüne, Bilişim ve Telekomünikasyon seararası firmalarda Proje Yönetimi, Program Yönetimi, Satmak ve Pazarlama, İş Geliştirme departmanlarında yöneticilik yaptı. Çoğu kamu ve özel sektör projelerinde, proje / program yönetimi, takım yönetimi, tedarik yönetimi, kaynak yönetimi konularında idareci ve danışman olarak yer aldı.

Proje Yönetimi konusundaki uzmanlığını Bilişim, Finans, İnşaat, Otomotiv, Yiyecek, Telekom ve Lojistik sektöründe faaliyet bildiren seçkin kurumların çalışanlarına Proje Yönetimi Kavramları ve Uygulamaları, PMP Hazırlık ve MS Project eğitimleri vererek pekiştirdi. 2008 – 2011 yıllarında bir GSM operatöründe Program Yöneticisi olarak çalışmalarını sürdürürken çalıştığı şirkette PMP hazırlık eğitimleri verdi ve bugüne değin çoğu kişi PMP sertifikasını almaya adalet kazanmıştır.

Üniversitelerde Proje Yönetimi konusunda konferanslar vermektedir

PMI’nın PMBOK kılavuzunun 4.Baskısının ve 5.Baskısının Türkçeleştirme çalışmalarında yayımcı olarak çalışmıştır. Türkçe’ye çevirilen Proje Yönetimi Veri Birikimi Kılavuzu (PMBOK) ve Birleşik Standartlar Sözlüğü hemen piyasadadır.

Algın Erozan, Türkiye’de Proje Yönetimi standartlarının ve metodolojisinin oluşturulmasına katkıda bulunmuştur. PMI Türkiye chapter idare heyeti üyesi olup, 2014 yılında PMI Türkiye chapter başkanlık görevini üstlenmiştir.

Proje Yönetimi konusunda dünya standartlarını belirleyen ve merkezi ABD’de bulunan Project Management Institute (PMI) üyesi olup, bu kurumdan PMP (Project Management Professional) sertifikasına sahiptir.

Proje Yönetimi konusunda, hem Türkiye’de hem de yurtdışında eğitim ve danışmanlık çalışmalarına devam etmektedir.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ahmet Gülhan
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı