A

Ali Ağaoğlu

Ali Ağaoğlu Biyografisi

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Türk işadamı. İnşaat sektörünün Türkiye’deki en tanıdık isimlerinden birisi olan Ali Ağaoğlu, sempatik tavırları ve çalıştığı sektördeki büyük başarısıyla tanınmaktadır. Kendisini inşaatçı yok, Hayat Mimarı olarak gördüğünü belirtmiştir.
Ali Ağaoğlu, 3 Mart 1954 tarihinde, Trabzon’a emrindeki olan of ilçesinde dünyaya geldi. Babası Mithat Ağaoğlu, istanbul’da döneminin meşhur müteahhitleri arasındaydı. Babasının da etkisiyle gençlik yıllarında bir yanlamasına okuyup bir yandan da inşaatlarda bu mesleği temelden öğrenen Ali Ağaoğlu, 1975 yılında babasının geçirdiği ciddi bir kalp rahatsızlığı ardından bir süreliğine aile işlerinin başına geçti; bu dönemde meslek yükünden dolayı liseyi yarıda adamak zorunda kalmıştı.

Babasından ise ticari anlamda yollarını 1977 yılında ayırmasının gerisinde Ağaoğlu Şirketler Grubu’nu kuran Ali Ağaoğlu, kısa bir süre içerisinde inşaat, turizm ve hizmet sektörünün ülkemizdeki en büyük isimlerinden birisi oldu. 1981 yılından itibaren toplu ev siteleri üretmeye başlayan Ağaoğlu Şirketler Grubu, bilhassa 1990’lı yılların sonlarında başladığı “My” kle ülkemizde inşaat sektörünün geleceğini belirleyen ad oldu. My World, My Office, My Towerland gibi projeleri ile Ataşehir, Ayazma ve Çekmeköy bölgelerine büyük bir canlılık getiren Ağaoğlu Şirketler Grubu, 2010 yılını 1 milyar TL’lik bir ciroyla kapatırken, 2011 yılı için kendisine 2 milyar TL’lik bir gaye koyarak alanında liderliği sürdürmekte.

Şirketinin televizyonda yayınlanan reklamlarında rol alarak halk ile yakın ilişkiler kuran, bambaşka bir meslek adamı profili çizen Ağaoğlu, iş yaşamının yanı sıra özel hayatı ve lüks otomobil tutkusuyla da kendisinden oldukça çok sözettirdi. Arasında Ferrai, Tesla ve Bentley’in de bulunduğu lüks araba koleksiyonu ile o kadar çok gazeteye ve tv programına haber olan başarılı meslek adamı, lüks araba tutkusu ile tanınıyor.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Adil Öksüz

Ali Ağaoğlu halen ayrı yaşadığı ilk eşi ile evlidir ve bu evlilikten iki çocuk sahibidir. Nikahlı ve nikahsız tüm eşlerinden toplam 5 çocuğu vardır. İlerleyen yaşına rağmen günde 15 ila 17 saat arasında çalışarak kendisini sağlıklı tuttuğunu belirten başarılı iş adamı, 25’den fazla şirketi bünyesinde barındıran Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun kurucusu ve halen Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Ali Ağaoğlu, Ekonomi dergisi Forbes’in 2012 yılında yayınladığı “En Zengin 100 Türk” listesinde 10’uncu sırada yer aldı. Mart 2013 itibariyle Forbes’in yaptığı araştırmaya kadar, 2.7 milyar ABD doları servetiyle, Türkiye’nin 8., dünyanın ise 527. en zengin iş adamıdır

Ali Ağaoğlu’nun 6 evi var: Ataşehir’de nikahlı eşi Semra Hanım’ın oturduğu evi, Ayten Alpar‘ın oturduğu Altunizade’deki konut ve “Bekarlık evim” dediği Vaniköy’deki evi. Ortaköy’de oturduğu köşk.

Eşleri :
Birincisi : Sema Ağaoğlu ile evlendi. Hala evli görünüyorlar. Alican (d.1992) ve Sena (d.1995) adında bir oğlu bir kızı var.
İkincisi : Ayten Alpar ile yaşadı. Mertcan (d.2006) adında bir oğlu var.
Üçüncüsü : Rus sevgilisi Sophia Larina
Dördüncüsü : Petek Ertüre (d.1981) ile birlikte yaşıyor. “Ali Ege” (d. Mayıs 2013) adında bir oğlu var.
Beşincisi : Hazal Mesudiyeli.

Ali Ağaoğlu’nun bunlardan başka Burcu.K. adlı bir kadından, (d.2004) E.İ. Ağaoğlu isminde bir erkek çocuğu daha vardır. Ağaoğlu bu 4’üncü çocuğunu, 2005 yılında duruşma kararıyla benimsemek zorunda kaldı

2014 yılında yönetmenliğini Kerem Çakıroğlu‘nun yaptığı “Olur Olur!” adlı sinema filminde başrollerde Ayten Uncuoğlu, Keremcem, Alper Kul, Mehmet Özgürlük, Aylin Kontente, Onur Buldu, Onur Atilla, Sinasi Yurtsever oynarken Ali Ağaoğlu da minik bir rolle bu filmde oynadı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı