A

Ali İhsan Yavuz

Ali İhsan Yavuz Biyografisi

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Sakarya Müftülüğünde memurluk, Sakarya Barosu’na alt serbest avukatlık yaptı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısıdır.

Ali İhsan Yavuz, 7 Temmuz 1969 tarihinde Trabzon’un ilçesi Yomra’da doğmuştur. Baba adı Rafet, anne adı Emine’dir.

Ali İhsan Yavuz, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun daha sonra Sakarya Müftülüğünde çalıştı, Sakarya Barosuna emrindeki olarak 10 yıl değin serbest avukatlık yaptı. Siyasete Ak Parti’de başladı.

Sakarya Ak Parti Merkez İlçe Kurucu Idare Heyeti Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı, 7 sene dek Sakarya Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı, 2 sene dek Sakarya Adapazarı Kurucu İlçe Başkanlığı ve 1 sene Sakarya İl Başkan Yardımcılığı (Siyasi ve Yasal İşler Birimi) almak üzere 10 yıl dek Ak Parti teşkilatlarında tahsis aldı.

24. 25. 26 ve 27. dönemde Ak Parti Sakarya Milletvekili seçildi. Türkiye Büyük Irk Meclisi Hak Komisyonu üyeliği, İnsan Haklarını İnceleme Komite üyeliği, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Sözcülüğü görevlerinde bulundu. Hem Ak Parti Genel Merkez Tercih İşleri Başkanlığında 7 sene Başkan Yardımcılığı, Eylül 2017’den Ağustos 2018 tarihine değin AK Parti Genel Merkez Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevini üstlendi.

18 Ağustos 2018 tarihinde Ak Parti 6. Herzamanki Kongrenin ardındaki Tercih İşlerinden Sorumluluk Sahibi Genel Başkan Yardımcılığına getirildi.

Az düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Ali İhsan Yavuz, evli ve 4 çocuk babasıdır.

2017 yılında kitap kaline getirdiği Hayırlısı Olsun adlı bir eseri de olan Ali İhsan Yavuz, Sakarya Şairler ve Yazarlar Derneği üyesidir.

Kitapları :
2017 – Hayırlısı Olsun

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Mahmut Tanal
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı