A

Alina Boz

Alina Boz Biyografisi

“Paramparça” adlı dizide Alina Boz, Hazal karakterini canlandırdı.

Alina Boz, 14 Haziran 1998 tarihinde Rusya, Moskova’da doğmuştur. Alina Boz’un annesi Rus Olga Boz, babası Bulgaristan göçmeni Türk’dür. Moskova’da doğduktan sonra 7 yaşına dek Rusya’da yaşadı. 2005 yılında babasının işi nedeni ile istanbul’a geldiler. İlkokula İstanbul’da başladı. Türkçe’yi de geldikten sonradan öğrendi. Türkiye’ye taşındıktan daha sonra dans ve tiyatroya başladı. Havacılık meslek lisesinde okumaktadır

Dokuz yaşında tiyatro eğitimi almaya başladı. Gerisinde ajansa yazılergi çekimlerinde yer aldı. Soy Demirer ile Avea reklamlarında da rol aldı. Hey Girl dergisi için Murat Boz ile birlikte kapak yüzü oldu. Murat Boz ile hiçbir akrabalığı yoktur.

Alina Boz, 1 Aralık 2013 – 16 Şubat 2014 tarihleri aralarında atv’de yayınlanan komedi türündeki “Gözü Kara Hemşire” adlı dizide Hakan Yılmaz, Şebnem Bozoklu, Yeliz Şar, Tuluğ Çizgen, Sezai Aydınlatılmış, Çağlar Çorumlu ile beraber rol aldı.

1 Aralık 2014 tarihinde Star Tv ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve başrollerinde Nurgül Yeşilçay ve Erkan Petekkaya`nın oynadığı “Paramparça” adlı dizide Alina Boz, Hazal karakterini canlandırırken; Ebru Özkan, Burak Tozkoparan, Cemal Hünal, Nursel Köse, Civan Canova, Ahu Yağtu ile birlikte rol aldı.

Alina Boz, 2016 yılında senaryosunu Emrah Kaman ve abisi Murat Emre Kaman ile beraber yazdığı “Kaçma Birader” filminde Başarı Algöz, Melek Baykal, Kâinat Ercan, Algı Eke, Nursel Köse, Nejat Uygur II, Necip Memili ile beraber oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
2016 – Kaçma Birader (Melis Kahveci) (Sinema Filmi)
2014 – 2015 – Paramparça (2) (Hazal) (TV Dizisi)
2013 – Gözü Kara Hemşire (Canan) (TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Anıl Tetik
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı