A

Almeda Abazi

Almeda Abazi Biyografisi

Miss Globe 2008 Dünya güzeli
Almeda Abazi; 13 Şubat 1992’de Arnavutluk, Tiran’da doğdu. Katıldığı 3 güzellik yarışmasında da kraliçe seçilerek Miss Tiran, Miss Albania ve 2008 yılında Miss Globe Kainat Güzeli ödüllerini kazanmıştır. Lise Eğitimini istanbul Özel Tarhan Kolejinde tamamlamıştır. İstanbul Aydınlatılmış Üniversitesi Bil Sanat Akademisi oyunculuk bölümünde eğitim almıştır. Üniversite eğitimine Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencisi olarak devam etmektedir. Mankenlik yapmaktadır. Türkiye’ye yerleşen Almeda Abazi mesleki hayatını Türkiye’de devam ettirme kararı verdi.

Dansa aleyhinde özel bir ilgisi ve becerisi vardır. yaklaşık olarak katıldığı bütün programlarda dans eden Almeda program sunucularından ve izleyicilerden bütün anekdot almıştır. Katıldığı yarışma proğramı “Değil Böyle Dans”’ın gösterişli isimlerinden birisi olmuştur.

Bir açıklamasında, Türkan Şoray ve Beyonce hayranı olduğunu dile getiren Almeda Abazi, “Oyunculuğa geçersem benim için de Türkan Şoray kuralları geçerli olacak” dedi. Abazi, Beyonce Knowles‘ye de karşı taraf olabileceğini söyledi.

Şu ana değin bulunduğu Sinema Filmleri; Konak ve Gösteri Biznıs, TRT Dizisi Ayrılık’ta rol almıştır.

Bamya yemeğinden dehşet eden ve en gizli zevki “Paraşütle sıçramak” olan Almeda Abazi Kickboks da biliyor.

Almeda Abazi, 2011 yılında sunuculuğunu Burcu Esmersoy ve Cem Ceminay‘ın yaptığı, jüri üyeliğini Sait Sökmen ve Tan Sağtürk, Acun Ilıcalı ve Azra Akın‘ın yaptığı 2. sezon “Yok Böyle Dans” yarışmasına katılarak; Özge Ulusoy, Helin Avşar, Alp Kırşan, Açık Fikirli, Altay, İlhan Mansız, Nez, İvana Sert, Cem Ceminay, Açlık Yıldız, Aşkın Nur Yengi, Hakan Peker, Şenol İpek ve Burcu Çetinkaya ile yarıştı. Kazananı Özge Ulusoy ikincisi ise Alp Kırşan oldu.

Boyu 1.72 cm olan Almeda Abazi 2. sezon 2012 Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasına katılmıştır. Yarışmadaki diğer ünlüler ise Yüksek Dağ Kırşan, Anıl Tetik, Doğuş, Merve Büyüksaraç, Mustafa Topaloğlu, Nihat Altınkaya, Sibel Tüzün olmuştur. Gönüllüler takımından Hasan Yalnızoğlu‘nun ikinci olduğu yarışmada birinci Nihat Altınkaya olmuştur.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Anne Hathaway

17 Eylül 2014 tarihinde TV8‘de başlayan “Para Bende” adlı her hafta diğer bir ülkede, başka bir şehirde geçecek fazla zevkli bir yarışmada 3. sezon Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasından tanıdığımız gönüllüler takımından Murat Ceylan ile yarışacak.

22 Şubat 2015 tarihinde TV8 ekranlarında başlayacak olan “Survivor All Star” yarışmasına; Turabi Çamkıran, Hilmi Cem İntepe, Merve Oflaz ve Pascal Nouma, Hasan Yalnızoğlu, Anıl Tetik, Nadya Zagli, Ece Begüm Yücetan, Doğukan Manço, Bozok Gören, Açlık Çalın, Duygu Çetinkaya, Taner Özdeş, Almeda Abazi, Serenay Aktaş, Berna Canbeldek, Seda Aktuğlu, Hakan Hatipoğlu, Merve Aydınlatılmış, Sahra Işık, Fulya Keskin katılacak.

14 Şubat 2015 tarihinde Nihat Doğan, Özgecan Aslan cinayeti ile ilgili yazdığı tepki çeken tweet’i nedeniyle “Survivor All Star” kadrosundan çıkarıldı yerine eski futbolcu Ahmet Dursun katıldı.

İlk olarak Turabi finale çıkmayı garantilemişti. 1 Temmuz 2015 tarihinde TV 8’de yayınlanan Survivor All Star yarışmasından sonra yapılan SMS oylamasında Merve Aydın finale kalan ikinci ad oldu.

Almeda Abazi, 2015 yılından beri oyuncu Tolgahan Sayışman ile birliktedir. 13 Şubat 2017 tarihinde Almeda Abazi ve Tolgahan Sayışman Los Angeles’ta Beverly Wilshire Hotel’de evlendi.

Filmleri ve Dizileri :
2013 – Müthiş Asır 4. Sezon (Valeria) (Tv dizisi)
2010 – Şov Bizinıs (Sinema Filmi)
2009 – Konak (Ezgi) (Sinema Filmi)
2009 – Ayrılık (2) (Kayra) (Tv dizisi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı