A

Almila Ada

Almila Ada Biyografisi

Almila Ada, 4 Ağustos 1994 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Bütün adı Almila Ada Bayazıtoğlu’dur. Babası gazeteci, annesi ise moda tasarımcısı ve öğretmendir. Annesinin işi uyarınca bir vakit Rusya‘da yaşadı. Çocukluğu Rusya ve İstanbul’da geçti. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümünde tamamladıktan sonradan da İngiltere’de Londra‘ya gitgide artarak bale ve sahne sanatları üstüne yüksek lisans yapmıştır.
1.74 boyunda ve 46 kilo ağırlığında olan Almila Ada, Londra‘da bir metro durağında iken bir cast direktörü göre keşfedilmiş. The Avengers: Age of Ultron / Yenilmezler 2 filminin bir sahnesi için Scarlett Johansson‘ın küçüklüğünü oynayacak bir balerin arıyorlarmış ve Almila Ada seçmeleri kazanmış. Bu olaydan daha sonra kamera önünde yer almaya başlamış.

Balerin olduğu yıllarda aşil tendonu ve kemik sorunu yaşadığı için baleyi teslim etmek zorunda kaldı ve fizik tedavi bakmak üzere İstanbul‘a geldi.

Yurt dışarıda ParisLondra Moda haftasında, meşhur Hollister markası, BBC İngiltere, Litvanya’da IQ dergisi, Italyan Vogue dergisi ve Instyle dergisi için modellik yapan Almila Ada, 2014 yılında Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinde birincil oyunculuk deneyimini yaşayan daha sonra Dargın Çiçekler dizisinde rol almıştır.

2017 yılında ise başrolü Erdal Beşikçioğlu, Gökçe Bahadır ve Rojda Demirer‘in paylaştığı Adı Efsane dizisinde “Melis” karakteriyle başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu‘nun kızını canlandırmaya başladı.

2017 yılının yeni yayın döneminde ise; ATV ekranlarının sevilen dizisi Cennetin Gözyaşları dizisinde “Cennet” rolüyle ekranlara geri dönmüştür. Dizide Esra Ronabar ve Berk Atan ile beraber başrolü paylaştı.

2018 yılında başrollerinde Pınar Deniz, Hatice Aslan, Berk Cankat’ın oynadığı “Bir Çılgın Rüzgar” dizisinde Hatice Aslan’ın canlandırdığı Melike Candan karakterinin gençliğini oynadı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ayhan Akman

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2018 – Kırık Ayna (TV Dizisi)
2018 – Bir Çılgın Rüzgar (Genç Melike Samimi Olarak) (TV Dizisi)
2017 – Cennet’in Gözyaşları (Cennet Yılmaz) (TV Dizisi)
2017 – Adı Efsane (Melis Aksoy) (TV Dizisi) 2017
2016 – 2017 – Kırgın Çiçekler (Lailin) (TV Dizisi)
2015 – Kaderimin Yazıldığı Gün (Dere) (TV Dizisi)
2015 – The Avengers: Age of Ultron /Yenilmezler 2 (Genç Natasha Romanoff ) (Sinema Filmi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı