A

Alp Korkmaz

Yüksek Dağ Korkmaz Biyografisi

Alp Korkmaz, 2 Mart 1981 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Aslen istanbul’ludur. İlkokul ve ortaokulu İstanbul’da okuduktan sonra, liseyi Çanakkale’de okuduğu lisede bitirdi. Üniversiteyi okumak için Amerika’ya gitti. Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinde bulunan bir devlet üniversitesi olan “University of South Florida” okulunda Radyo Televizyon bölümünde okurken Türkiye’ye geldi ve CNNTürkte staj yaptı. Her Yerde Amerika’ya dönüp okulunu bitirdi . Mezun olduktan sonra New York’a oyunculuk eğitimi almaya gitti.
New York’un en kayda değer Broadway müzikal okullhouse School of Theatre da eğitimini tamamladıktan daha sonra 2006 yazında Türkiye ye döndü. İstanbul’a geleli 1 ay olmadan yapımcı Türker İnanoğlu tarafından keşfedilerek Erler Filmin yapımcılığını üstlendiği Arkadaki Sokaklar adlı dizide Ali karakterini canlandırmaya başladı.

2006’dan bu yandan Kanal D’de yayınlanan “Arka Sokaklar” adlı dizide Komiser Ali Akdoğan’ı oynamaktadır. Arka Sokaklar dizisinin yönetmenliğini Orhan Oğuz yaptı, başrollerde ise Başarı Ergin, Şevket Çoruh, Özgürlük Ozan, Uğur Pektaş, Alp Korkmaz, İlker İnanoğlu, Gamze Özçelik, Berk Oktay, Çağla Kubat oynadı.

2010 yılının Nisan ayında diziden geçici bir süre ayrılarak, 333. Kısa dönem askerliğini yaptı. Eylül 2010 ayında Bingöl’de askerliğini tamamlamıştır.

İlk sinema filmini 2009 yılında başrollerinde Cem Davran ve Bülent Şakrak’ın oynadığı “Melekler ve Kumarbazlar” filminde gerçekleştirdi.

2011 yılında Özgür Ozan‘la birlikte “Turkcell” reklamında rol almıştır.

İkinci sinema filminde 2012 yılında çekilen “Laz Vampir Tirakula” adlı filmde Wilma Elles, Levent Sülün gibi oyuncularla beraber oynadı. 2013 yılında ise “Peri Masalı” filminde oynadı.

Filmleri ve Dizileri:
2006 – Fırtına (Polis)(Dizi)
2009 – Melekler Ve Kumarbazlar (Sinema)
2012 – Laz Vampir Tirakula (Sinema)
2014 – Peri Masalı (Sinema)
2006 – 2014 – Arka Sokaklar (Dizi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ahmet Şenkal
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı