A

Alparslan Özmol

Alparslan Özmol Biyografisi

Çocuklar Duymasın dizisindeki Çaycı Hüseyin rolü ile tanınmıştır.

Alparslan Özmol, 19 Nisan 1976 tarihinde Almanya Hamburg‘da doğmuştur. Aslen Bursalıdır. Babası 25 sene Almanya’da işçi olarak çalıştıktan daha sonra 1981 yılında Türkiye’ye dönüş yapmışlardır. Öteki aile fertlerinin boylarının olağan olduğu halde Alparslan Özmol’un boyu 127 cm.dir. İlkokulun peşinde eğitimine sürdürmek için ortaokula tescil oldu. Kısa boylu bir insan olması nedeniyle okul yıllarında sorunlar yaşamış Alparslan Özmol, yaşadığı okul sorunları nedeniyle eğitimini tamamlayamadan okulu bırakmıştır.

O dönemlerde ailesi ile Bursa‘ya yerleşen Alparslan Özmol, okullu bıraktıktan daha sonra bir züccaciye dükkanında turistlere eşarp satarak geçimini sağlıyordu. Turistlere satmak gerçekleştirmek için çat pat bir kaç tanıdık olmayan dil öğrenen Özmol en ince ayrıntısına kadar tesadüf eseri Bursa Devlet Tiyatorsu’nda yeni sahnelenecek bir oyunda kralın soytarısı rolüyle oyunculuğa birincil adımını attı.

Bursa Devlet Tiyatorsu’nda bir fazla oyunda rol bölge Alparslan Özmol, televizyona birincil adımı Hamdi Alkan‘ın başrolünü oynadığı güldürü programı olan Reyting Hamdi’de 8 birim oynayarak attı.

Alpaslan Özmol’un hayatındaki dönüm noktası ise Özgür Ozan aracılığı ile tanıştığı Birol Güven doğru oldu. O Dönemde Birol Güven TGRT ekranları için “Kahkaha Show” adlı bir program hazırlıyordu. Özmol bu programda bir mafya babasını canlandırdı ve bu rolü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Alparslan Özmol, gelen tekliflerin artması ile beraber Bursa‘dan ayrılıp İstanbul‘a yerleşti.

İstanbul‘a yerleşen Alpaslan Özmol’un Türkiye kadar tanınması ve sevilmesi “Ayrılsak da Beraberiz” dizisi ile oldu. Oyuncu başlangıçta bu dizide Çaycı Hüseyin tiplemesi ile izleyenlerin karşısına çıktı. Özmol bu karakter ile pek fazla sevildi oysa Birol Güven, Çocuklar Duymasın adlı diziye bu karakteri bire bir taşıdı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ayça Kaya

2002 yılında Birol Güven’in dizisi “Çocuklar Duymasın” adlı dizide Pınar Altuğ, Tamer Karadağlı, Ayşecan Tatari, Furkan Kızılay, Zeyno Günenç, Özgür Ozan, Volkan Severcan, Ferdi Akarnur, Nejat Birecik, Vatan Muhakkak, Altan Günbay, Demet Tuncer, Fatma Karanfil ile birlikte rol almıştır.

20 kadar projede bulunan Alpaslan Özmol, Kanal D ekranlarında yayınlanan Çocuklar Duymasın’da Çaycı Hüseyin karakterine can vermeye devam ediyor.

Filmleri ve Dizileri :
2019 – Sar Başa (Kürsad) (Sinema Filmi)
2017 – 2019 – Çocuklar Duymasın (Çaycı Hüseyin) (TV Dizisi)
2016 – Esas ile Dursun İstanbul’da (Kara Hüsnü) (Sinema Filmi)
2015 – Defalarca Yek (Adem) (Sinema Filmi)
2012 – 2015 – Yeşil Deniz (Kundakçı Bahattin) (TV Dizisi)
2012 – Laz Vampir Tirakula (Damar Osman) (Sinema Filmi)
2010 – 2013 – Çocuklar Duymasın (Çaycı Hüseyin) (TV Dizisi)
2009 – Yalancı Romantik (TV Dizisi)
2008 – Pulsar (Hırsız Mecit) (TV Dizisi)
2008 – Komedi Türk (Alparslan) (TV Dizisi)
2008 – Çorap Söküğü (Alaprslan) (TV Dizisi)
2008 – 2013 – 2017- Çocuklar Duymasın (TV Dizisi)
2007 – Hakkını Helal Et (Emin) (TV Dizisi)
2007 – Hayal Yakamdan (Hıdır) (TV Dizisi)
2006 – Sınav (Kantinci Seyfo) (Sinema Filmi)
2006 – Güldünya (General Siton) (TV Dizisi)
2005 – Saklambaç (Satır) (TV Dizisi)
2004 – Çocuklar Ne Olacak (Çaycı Hüseyin) ( TV Dizisi)
2004 – En İyi Arkadaşım (Astıra) (TV Dizisi)
2002 – Reyting Hamdi (TV Dizisi)
2002 – En Son Babalar Duyar (Hüseyin) (TV Dizisi)
2002 – 2004 – Çocuklar Duymasın (Çaycı Hüseyin) (TV Dizisi)
2000 – 2003 – Ayrılsak da Beraberiz (Çaycı Hüseyin) (TV Dizisi)
2000 – Kahkaha Show (mafya babası) (TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Anne Hathaway
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı