A

Alper Üstündağ

Alper Üstündağ Biyografisi

Dizi-Sinema-Reklam Oyuncusu ve Programlar Moderatörü Star TV’de yayınlanan ‘Laf’ dizisi oyuncu kadrosuna girdi.

Alper Üstündağ, 19 Nisan 1979 tarihinde İstanbul, Beşiktaş’da doğmuştur. İlkokul eğitimini 1985-1990 yılları aralarında Erenköy Kazım Karabekir İlkokulunda, Ortaöğretimini 1990-1993 yılları aralarında Erenköy İntaş Lisesi’nde, Lise öğrenimini ise 1993-1997 yılları arasında Maltepe/Marmara Kolejinde tamamladı. Ziverbey Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümü mezunu ve bununla birlikte Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü tamamlamıştır. Mektep döneminde William Shakespeare’in Hamlet ve Aristopfanes’in Lysistrata oyunlarında rol aldı.

Alper Üstündağ, 3 sene Kınalıda Spor Kulübü’nde lisanslı yüzdü, ardından 5 yıl Beşiktaş 2 sene de İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) takımlarında almak üzere 7 takvim futbolculuk yaşamını geçirdiği ciddi sakatlık nedeniyle 19 yaşında 1998 yılında noktalamak zorunda kaldı.

Askerliğini paşa şoförü olarak yaptı.

Alper Üstündağ, Tecrübelerinden dolayı TFF/Antrenörlük Diploması’na sahiptir, bununla birlikte TÜFAD İstanbul üyesidir.

Medya sektörüne 1998 yılında HBB TV’de spor muhabiri ve sunucu olarak başladı. 2013 yılı sonuna kadar ATV, Kanal 6, TV8 ve Tivibu kanallarında spor spikeri/idareci olarak çalıştı. O dönemki adı ile Radyosport’ta maç anlatan Alper Üstündağ, Cine5’de magazin, Star Tv’de belgelere dayanan, Show tv’de de Acun Ilıcalı‘nın programlarına seslendirme yaptı. KanaltürkBugün tv’de spor spikerliği ve baş editör olarak çalıştı.

Acunn.com’da spor editörlüğü Sportivi’de de Müdür Yrd.’lığı görevini üstleneruluşlarında bugüne değin Yayımcı, Perforeci, Spikerlik, Muhabirlik ve Naklen Yayın gibi çok çeşitli görevler aldı.

Beşiktaş’ın efsane Başkanı Süleyman Seba ile son röportajı yapma imkanı bulmuştur. Sunduğu özel organizasyonların (MC) yanı sıra kendi adıyla marka olmuş ‘Horozkop’ ve ‘Kazan Kaynıyor’ radyo programları ile de tanınmaktadır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Avni Yıldırım

2014 senesinin başı itibariyle ise TRT’ye dış üretim program moderatörlükleri yaptı. (Bir Kent Bir Havaalanı – Ne Neden? – Ne Oldu Nasıl Oldu). 4 sene Ramazan programları sunan Alper Üstündağ, son olarak 2016 yılında ‘24tv’de “Türkiye’de Ramazan” adlı iftar programına imza atmıştır.

Alper Üstündağ’ın menajerliğini Tümay Özokur yapmaktadır. 2014-2017 yılları aralarında Euromaster, Fibabanka, EnerjiSA, Turkcell, İpek Şampuan, Eti, Signal, Türkiye Finans, Popeyes, Sigorta Dükkanım gibi birçok reklam filmlerinde oynadı.

Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak mentörlük görevi üstlenirken, spor yazarlığı da yapmaktadır.

Star TV‘de yayınlanan ‘Söz’ dizisine daha önce davetli oyuncu olarak katılan Alper Üstündağ, 2017 yılının Aralık ayında Türk Büyükelçiliği’nin Polis Özel Harekat Komiseri rolü ile aralıksız kadrosuna girdi.

Alper Üstündağ, spiker-oyuncu olan Yeliz Bozkurt Üstündağ ile evlidir.

Filmleri ve Dizileri :
2017 – Laf (Özel Harekat Komiseri) (Tv Dizisi)
2017 – Recep İvedik 5 (Sunucu)(Sinema Filmi)
2016 – Hayat Dediğin (4 bambaşka TV filmi)
2015 – Öğrenci İşleri (Sinema Filmi)
2015 – Biraderler (Sinema Filmi)
2014 – Arkadaki Sokaklar (Komiser Demir) (Tv Dizisi)
2012 – Delil (64.bölüm oyuncusu)(Tv Dizisi)
2009 – IV. Osman (Komiser) (Tv Dizisi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı