A

Altar Gültekin

Altar Gültekin Biyografisi

Ütopya yarışmacısı

Altar Gültekin, 1992 yılında istanbul’da doğmuştur. Eğitimci Sadık Gültekin‘in oğludur. Endüstriyel tasarımcı olan Altar, aralıksız bir şeyler icat ettiğini ve bunun Ütopya’da fazla işine yarayacağını düşünüyor.

1.75 boyunda olan Altar Gültekin, heykel zorlama, maket yapmak, resim çizmek, spor yapmak gibi işlerden hoşlanmaktadır.

2014 yılının Ekim ayında TV8 ekranlarında yayınlanmaya başlayan Acun Ilıcalı‘nın yeni müsabaka programı “Ütopya” adlı yarışmada Altar Gültekin; Ahmet Arda Sezen, Modern Tahsin Yıldız, Gamze Çetinkaya, İnci Satır, İnci Melek Bozkaya, Kurretülayn Matur, Murat Rışvan, Özlem Sezgin, Semih Öztürk, Serkan Ercan (Ütopya), Tezcan Fenerliler, Tuğçe Aksoylu, Tuncay Kes, Türkan Gözcü ile yarışacak.

10 ay sürecek olan Ütopya yarışmasında 15 yarışan abes bir ahırın bulunduğu ıssız bir arazide hayvancılık ve tarım yaparak ve bireysel bazı eşyaların verileceği bir kulübede yaşamaya çalışacak. 10 ay her tarafında dünya ile bağlantılarını sadece bir telefondan sağlayacaklar. Yüzden fazla kamera ile sürekli olarak izlenecek. Doğal yaşam ortamında 15 yarışmacı bir kulübede kendilerine bahşedilen 2 inek ve 25 tavuk, zorunlu kazma kürek gibi ve azıcık da tohum ile hayat savaşı verecekler. Kendi ürünlerini kendileri yetiştirecek. Yarışmada her ay bir yarışan elenecek. Doğal hayat ortamında sadece elektrik ve suyun, bir de yemek pişirmek için gaz verilecek. Yarışmacıların yanına tek bir kameraman dahi olmayacak. Yarışmacıların tek bağlantıları telefon olacak.

Ekranların en yeni yarışma programı Ütopya‘da olağan kuralların hiçbiri olmayacak. Yarışmacılar defalarca birlikte ahır ile ihtiyaçları karşılanacak ama bu gazı ısınmada kullanmayacaklar. Araziden odun toplayarak ateş yakıp ısınmaya çalışacaklar. Elektriğin ve suyun da bulunduğu arazide, yarışmacılar için özel banyo ve tuvalet bulunmayacak. Yarışmacılar çoğu yarışmanın tersine doğal yaşamla iyice iç içe olacaklar.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Aydan Burhan

Televizyonun haricinde isteyenler yarışmayı 24 saat her tarafında internet üzerinden peşine düşüp takip edebilecek. 17 Eylül 2015 tarihinde Ütopya’dan Altar Gültekin elendi.

TV8‘de yayınlanan ve 11 ay süren müsabaka Ütopya‘nın şampiyonu 20 Eylül 2015 gecesi belli oldu. Semih Öztürk‘ü SMS oylaması sonucunda geçen Tuncay Kes, Ütopya 1.si oldu. Ütopya şampiyonu Tuncay Kes, yarışmada toplanan 880.000 TL ödülün yarısını yani 440.000 TL’sini kazandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı