A

Anıl Acar

Anıl Acar Biyografisi

Sahne adı Gazapizm olan Türk rapçi’dir.

Anıl Acar, 20 Temmuz 1988 tarihinde Elazığ’da doğmuştur. Sahne adı Gazapizm olan Türk Rapçi’dir. Ailesi ile birlikte 1997 yılında İzmir’e göç etmişler ve İzmir’de yaşamaktadır. Gençliğinde okuduğu yazan Colleen McCullough’in “Gazap Kuşları” adlı romanından etkilenerek sahne adını “Gazapizm” olarak yararlanma kararı aldı.

Anıl Acar, Lise döneminde tanıştığı Engin Erel (Gardiyan) ve Aykut Şahin (Sivo) ile birlikte hip hop müzik ile ilgilenmeye başladı. Türkçe rap müziğine 2003 yılında başladı ve evinde deneme kayıtlarının yanı sıra rap sözleri yazmaya başlamıştır. 2004 yılında da ile birlikte YMF grubunu kurmuş ve stüdyoda kendi kayıt çalışmalarına başlamıştır. 2006 yılında Eksik Kaldı mixtape albümü ile müzik dünyasına antre yaptı. 2008 yılında Gardiyan ile birlikte “Kan Değil Zift” adlı albümü internet ortamında yayınladı.

2009 yılında “Kalbum” adlı albümünü çıkardı. Bu dönemin ardından psikolojik sorunlar yaşayan klinik majör buhran teşhisi konulmuş ve uzun bir zaman tedavi görmüştür. Hastane sürecinde de yeni sözler yazmış tedavisinin ardındaki “Majör Bunalım” isimli albümü müzik piyasasına sürmüştür.

2012 yılında Konak, İzmir’de Küfürbaz İzmir’i kurdu.

Anıl Acar’ın sokak ağzı ile bestelediği parçaları ile alaka gördü. 2014 yılında “Yeraltı Edebiyatı” adlı albümünü yayınladı. 2016 yılında “Bir Gün Her Şey” adlı albümünü yayımladı. İzmir’de “Gece Sabahın” ve “Memleketsiz” adlı şarkıları için klip çekildi.

Anıl Acar, başrollerini Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil ve Dilan Çiçek Deniz‘in paylaştığı Çukur adlı dizide 18 Aralık 2017 tarihinde oynayan 9. Bölümde “Telaşı Yok” adlı şarkısının kullanılmasından sonra daha artı tanınmaya başladı. Anıl Acar, daha sonra benzer dizi için Cem Adrian‘la “Kalbim Çukurda” adlı şarkıyı seslendirdi.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ali Erbaş

Albümleri :
2016 – Bir Gün Her Şey
2014 – Yeraltı Edebiyatı
2009 – Majör Buhran
2009 – Kalbum
2008 – Kan Değil Katran
2006 – Az Kaldı (mixtape)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı