A

Aref Ghafouri

Aref Ghafouri Biyografisi

Aref Ghafouri kendisine sihirbaz değil “zihinbaz” demeyi tercih ediyor. Daha bir afili adıyla mesleğine mentalist diyor.
Aref Ghafouri, 18 Aralık 1989 tarihinde İran’nın Urmiye şehrinde doğmuştur. İranlıdır lakin aslı Azeridir, Azerbaycan Türk’üdür. Çocukluktan itibaren hep öbür olmayı ve bambaşka şeyler yapmayı seven birisiydi. Hayatı olduğu gibi değil, düş gücünde istediği şekilde yaşayan Aref, 7 yaşından itibaren değişik hayaller ve klasik dışılıklar ile hayatını şekillendirmeyi seçti.

11 yaşına geldiğinde, artık hayal ettiklerini gerçeğe transformasyon üzerine deneyimler yaşamaya başlamış ve kendini mentalizm’in sınırsız dünyasına taşımıştır. 11 yaşında iken amcasının ona davet yapmak için bir ampul kırıp yemesi onun gösteri dünyasına girmesini ateşledi. 18 yaşında bir imtihan ile Türkiye ye gelmeye karar verdi. İstanbul Teknik Üniversitesini kazandı. Anad 7 ay gibi kısa sürede öğrendi. 6 ay orada eğitim gördükten sonra Ortadoğu Teknik Üniversitesine geçme kararı alarak yeni adresi olan Ankara ya doğru yol aldı.

Geçiş yaptığı Ortadoğu Teknik Üniversitesinde Endüstriyel tasarım bölümünü kazandı. Ankara’daki yaşantısında hem okuluna hem de mentalizme oldukça zaman Ayıran aref, zaman zaman Ankara da yaptığı gösteriler ile de mentalizm Alanında oysa tecrübelerini geliştirmiş oldu.

Tüm bu gelişmeler neticesinde kendini hazır hissettiği bir anda yetenek sizsiniz Türkiye yarışmasına katılma kararı alan Aref, bu kararla hayatında profesyonel Yeni bir başlangıç yapmış oldu.

Aref Ghafouri, David Copperfield’i sadece seviyor. Amacı bu alemde kendi tarzını yaratmak.

2010 yılında Show TV‘de yayınlanmaya başlayan, yapımcılığını Acun Ilıcalı’nın yaptığı ve jüride Acun Ilıcalı, Ali Taran ve Hülya Avşar’ın olduğu 2. sezon “Yetenek Sizsiniz Türkiye” adlı yarışmaya katıldı. Bu yarışmada Sefa Doğanay birinci olmuştur.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Adnan Polat

Aref Ghafouri, 22 Aralık 2014 günü yayınlanan, Jüri üyeliklerini Murat Boz, Özgü Namal, ve Eser Yenenler ve Acun Ilıcalı’nın yaptığı Kabiliyet Sizsiniz programına misafir olarak katıldı ve özel gösterilerini sundu.

Aref Ghafouri, 2011 yılında Merlin Ödülleri’nde “Dünyadaki En Ekstrem Sihirbazı” ödülünü aldı. 2012 yılının son günlerinde Türk vatandaşlığına kabul edildi.

Soy binmeyi, karting yapmayı ve sinemaya gitmeyi seven Aref Ghafouri, Ankara’da yaşamakta ve evinde beslediği bir maymunu vardı, hastandı öldü.

2014 yılında “Büyü Bozucu” adında bir kitap çıkarttı. Aref, bu kitabı içerisinde bizlere uçmaya hazırlanmış olup olmadığımızı soruyor, başta… Birbirinden doğaüstü deneyimlerin beraberinde hayret verici olan illüzyon numaralarından hipnoza ve hatta zihni okumaya kadar dışarı giden birçok yeteneği ve bilgiyi okurlarıyla paylaşıyor!

Ödülleri :
2011 – Merlin Ödülleri – “Dünyadaki En Ekstrem Sihirbaz” ödülü

Kitapları :
2014 – Büyü Bozucu

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı