A

Armağan Oğuz

Hediye Oğuz Biyografisi

Armağan Oğuz, 11 Şubat 1984 tarihinde istanbul’da doğmuştur. 8 yaşından itibaren kaykay kaymaya başladı. İstanbul Erkek Lisesinde okudu ve 2004 yılında mezun oldu. 2008 yılında da Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik Bölümünden mezun oldu.
191 cm. boyunda ve 81 kilo olan Armağan Oğuz, 2008 yılında Best Model Of Türkiye yarışmasında birinci oldu. Yine 2008 yılında yapılan Best Model Of The Word yarışmasında ikincilik aldı. Hemencecik sonrasında ABD’ye gidip kurucuları arasında ünlü oyuncu Robert De Niro‘nun da bulunduğu New York Film Akademisi’nde oyunculuk eğitimi olmak için Amerika’ya yerleşti. Amerika’daki oyunculuk eğitimini Hollywood Film Akademisi’nde tamamlayarak mezun oldu.

Bu dönemde keza modellik kariyerine devam etti ayrıca de oyunculuk kariyerine başladı. 2011 yılında güz/kış kreasyonu defilelerinde New York Fashion Week‘te yer aldı.

Hediye Oğuz, American Hollwood Film Akademisinde öğrenci iken eğitim esnasında böylece çok kısa film projeleri içinde yer aldı. Okuldaki hocasının yol göstermesiyle çalışmalarını oyunculuk seçmeleri gerçekleştiren yapımcı şirketlere gönderdi, bunlardan biri de “Men in Black 3” filminin seçmeleriydi. Filmde aranan oyuncu özelliklerinden biri 1.90 ve üzeri doruk uzunluğuna, kemikli bir yüz yapısına sahip olmaktı. O yüzden birincil aşamada seçilmesi çokta zor olmadı. Ardındaki Nisan 2011 ayında oyunculuğu denendi, makyajları yapıldı ve rolü kaptı. Armağan Oğuz başrollerini Will Smith ve Tommy Lee Jones‘un paylaştığı “Men in Black 3” filminde 1960’lı yıllarda yaşamış sonradan senaryo icabı canavara dönüşen meşhur bir ismi canlandırdı.

Hediye Oğuz, 2012 yılında Türkiye’ye dönerek dizi ve film çalışmalarına başladı. bununla beraber oyuncu koçu Ümit Çırak‘la oyunculuk teknikleriyle alakalı çalışmalarına başladı.

2014 – 2016 yılları arasında oyuncu Yasemin Allen ile birlikte oldu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Aykut Kocaman

2014 yılında başrollerini Perran Kutman ve Tarık Ünlüoğlu, Sezin Akbaşoğulları’nun paylaştığı “Ah Neriman” adlı dizide oynadı.

2016 yılında Alper Çağlar‘ın yazıp yönettiği Dağ 2 filminde Murat Serezli, Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Ahu Türkpençe, Atılgan Gümüş, Murat Arkın, Dikte Benderlioğlu ile birlikte rol aldı.

2017 yılında yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği, yazar Azra Kohen’in “Fi Çi Pi” adlı kitap dizisinden Tv.dizisine uyarlanarak çevrimiçi dizi platformu olan Puhu TV üzerinden yayınlanan “Fİ” dizinin başrollerinde Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, ve Büşra Develi rol aldı. Öteki rollerde ise Ayşenur Çetin, Tülay Günal, Osman Sonant, Özge Özpirinçci, Saadet Aksoy, Emir Benderlioğlu, Defne Kayalar, Merve Çağıran, Nesrin Cavadzade, Hediye Oğuz oynamıştır.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Fi (Göksel) (TV Dizisi)
2016 – Dağ 2 (Astsubay Kıdemli Çavuş Baybars Yücel) (Sinema Filmi)
2014 – Ah Neriman (Selim Boğdan) (TV Dizisi)
2013 – İnadına Yaşamak (Selçuk) (TV Dizisi)
2012 – Men in Black 3 (Sinema Filmi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı