A

Ashton Kutcher

Ashton Kutcher Biyografisi

Ashton Kutcher, 1978 doğumlu, modellikden televizyon ve sinemaya geçiş yapmış Amerikalı oyuncu. MTV‘nin çok izlenen Punk’d şaka programının yapımcısı ve sunucusu. aynı zamanda çok ses getiren Butterfly Effect filminin başrol oyuncusu ve yapımcısı olan Kutcher, 2005 yılında, aralarında 16 takvim yaş farkı bulunan ünlü sinema oyuncusu Demi Moore ile yaptığı evliliği sürdürmekte.

General Mills‘de çalışan Larry Kutcher ile Procter&Gamble‘da çalışan Diane‘in ikiz çocuklarından biri olan Christopher Ashton Kutcher, 7 Şubat 1978‘te, Cedar Papids, Iowa‘da dünyaya geldi.

İkiz kardeşi Michael yürek hastasıydı ve on üç yaşındayken, yaşamını sürdürebilmesi için, yürek nakli ameliyatına ihtiyaç duydu. Bu dönemde intihar edip kendi kalbinin kardeşine verilmesini bile düşünen Christopher, bunu denemeye kalkmadan önce kaza geçirerek ölen bir kadının kalbi kardeşine nakledildi.

Çocukluk yılları her tarafında kardeşinin hastalığı çoğu aile problemine ve en sonunda da anne ve babasının boşanmalarına niçin oldu. Kendisiyle yapılan bir söyleşide Kutcher, sırf daha artı problem kulak vermek istemediği için eve gitmediğini ve kendini işlerle meşgul ettiğini söylemişti. Homestead, Iowa’da bir çiftlikde artan Kutcher, o yıllarda yerleri süpürerek ve kan vererek para kazanıyordu. Lise yıllarınanması sebebiyle uzaklaştırma cezası aldı. Ama cezayı umursamayıp, okula zorla girmesi ve hırsızlık yaptığı için tutuklandı.

Liseyi bitirmesinin ardından girdiği Iowa Üniversitesi‘nde biyokimya mühendisliği okumaya başladı ama modellik kariyeri için eğitimini yarım bıraktı. Özellikle iç çamaşırı modeli olarak ön plana çıkan Kutcher, o dönemde Chris (Christopher) adında birçok model olması yüzünden yalnızca Ashton Kutcher ismini kullanmaya başladı.

Meşhur televizyon şovu That 70’s Show‘da Michael Kelso rolü için bir barda otururken keşfedildi ve modellik kariyerinin gerisinde başlıca istediği Hollywood‘a bu şekilde gitmiş oldu. İlk sinema filmi deneyimini 2000 yapımı komedi filmi Dude Where Is My Car ile yaşayan Kutcher, bu film ile MTV film ödüllerinde en iyi erkek oyuncu ödülüne aday gösterildi. 2004‘te çekilen Butterfly Effect filmindeki dramatik rolüyle oldukça beğenildi. bununla beraber yapımcılığını da yaptığı film, gişede büyük galibiyet sağladı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Jessica Biel

2003 yılında MTV için Punk’d adlı programın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. 2004 yılında Kid’s Choice Awards‘da, That 70’s Show ve Punk’d ile en iyi televizyon oyuncusu seçildi. Çoğu ünlü kişiye yaptığı bakımlı kamera şakalarını taşıyan programı ile, yüksek izlenme oranları elde etti. 2005 yılında ise Beauty and the Geek adlı reality şovunun yapımcılığını üstlendi.

January Jones, Ashley Scott, Monet Mazur ve Brittany Murphy gibi birçok meşhur ile ilişki yaşayan Kutcher, 2003’ten itibaren Demi Moore ile çıkmaya başladı. Aralarındaki 16 takvim yaş farkı olması sebebiyle medyaya konu olan ilişkilerinin sonunda, 2005 yılında Moore ile Yahudi Kabala dinine yerinde bir törenle evlendi. Yaptığı evlilikle aynı zamanda Moore’un Bruce Willis ile olan evliliğinden olan üç çocuğunun da üvey babası oldu.

Kutcher aynı zamanda, Dolce adında bir İtalyan restoranının ve Japon yemekleri yapan Geisha House adlı restoranın sahibi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı