A

Aslı Aydıntaşbaş

Aslı Aydıntaşbaş Biyografisi

Aslı Aydıntaşbaş, 24 Şubat 1973 tarihinde istanbul’da doğmuştur. İstanbul’da Robert College’den mezun olduktan daha sonra ABD‘nin eyaletlerinden Maine‘de Bates College üniversitesini bitirdi. Arkasında New York Üniversitesi’nde gazetecilik ve Ortadoğu üzerine yüksek lisansını tamamladı.
Aslı Aydıntaşbaş, Cumhuriyet gazetesinde gazeteciliğe başladı. Bosphorus Chronicle, Yeni Yüzyıl, NTV, Radikal, Sabah, Habertürk.com, Habertürk TV ve Akşam’da köşe yazarı, muhabir, Vaşington temsilcisi ve Ankara temsilcisi olarak görevler yaptı.

İsmi başta Yeni Asır gazetesinde Ortadoğu konularında haber yazan bir dış politika muhabiri olarak duyuldu. Gazeteci kimliğiyle Kuzey Irak’a fazla sayıda ziyaret yaptı. Bu ziyaretler esnasında Mesut Barzani, Celal Talabani ve Hoşyar Zebari gibi Ortadoğu’nun Kürt figürleriyle yakın olma kurdu. Bu yakın olma kendisini sonra Sabahleyin gazetesinin Ankara temsilciliğine değin taşıdı.

Aslı Aydıntaşbaş, Yeni Asır gazetesinde çalışırken gazete kapanınca Sabah gazetesine geWashington muhabiri olarak ödev yaptı.

The New York Times, The Wall Street Journal gibi gazetelerde haber ve makalelerini yayınlandı.

Skytürk 360’da Sıcak Temas programı yaptı. Uyruk gazetesinde dış haberleri sayfasında köşe yazıları yayınlandı.

Mayıs 2013’ten itibaren CNN Türk kanalında “Aleyhinde Gündem” programını yapmaktadır.

Aslı Aydıntaşbaş, 7 Ağustos 2007 tarihinde işadamı Ekin Alptekin ile evlendi. Nikah şahitliğini Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ile AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli yaptı. Düğünün övünç konuğu da Fener Rum Patriği Bartholomeos’tu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Adnan Ötüken
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı