A

Ataberk Mutlu

Ataberk Mutlu Biyografisi

Poyraz Karayel dizisindeki Sinan Karayel rolü ile En iyi çocuk oyuncu ödülünü kazandı.

Ataberk Mutlu, 14 Haziran 2005 tarihinde Tekirdağ’ın ilçesi Çorlu’da doğmuştur. Tekirdağ’da Vehbi Günaştı İlköğretim Okulunda okumaya devam etmektedir.

Ailesinin tek çocuğu olan Ataberk Mutlu, Çorlu Beşiktaş Futbol okulunda top oynuyor.

Ataberk Mutlu’nun 4 yaşındayken Oyuncu seçmelerine katıldığı burada kendisine sorulan soruya verdiği akıllı cevap sonrası seçildiği söyleniyor.

Oyuncu koçunun Ataberk’e “Seninle bir oyun oynayacağız. Bu abla annen olacak, ben de baban anlaştık mı? diye sormasının arkasından…

Ataberk’in “Tamam babacım” cevabı sonrası herkesi etkiledi ve Reklam filminin yüzü oldu.

Ataberk Mutlu, ilk olarak daha 5 yaşında iken Haluk Bilginer, İnci Türkay ve Aysun Kayacı’nın rol aldığı “Cuma’ya Kalsa”adlı dizide oynadı.

Ataberk Mutlu, 2012 yılında yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı ve Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Gökçe Korel, Çetin Tekindor, Yurdaer Okur, Erkan Avcı, Melike İpek Yalova, Rıza Kocaoğlu, Elif Sönmez, Atsız Karaduman, Leyla Lydia Tuğutlu, Civan Canova gibi oyuncuların rol aldığı “Karadayı” adlı dizide Torun Nazif Kara karakterini canlandırması ile tanınır oldu.

Acun Ilıcalı’nın Yetenek Sizsiniz Yarışmasında birinci olan Max isimli köpek ile birlikte “Arkadaşım Max” adlı sinema filminde oynadı.

2013 yılında “Arkadaşım Max” adlı filmde oynadı Filmin başrollerini Ani İpekkaya, İnci Türkay, Murat Akkoyunlu, Ataberk Mutlu, Hande Katipoğlu ve Burçin Bildik paylaştı.

2015 yılında başrollerini İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar‘ın paylaştıkları “Poyraz Karayel” adlı dizide canlandırdığı Sinan Karayel karakteri ile 2015 yılı 42. Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri – En iyi çocuk oyuncu ödülünü kazanmıştır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ali Ersan Duru

Ödülleri :
2015 – 42. Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri – En iyi çocuk oyuncu (Poyraz Karayel)

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2014 – 2015 – Poyraz Karayel (Sinan Karayel) (TV Dizisi)
2014 – O Kadar Yakında (Kâinat Yıldız) (Sinema Filmi)
2014 – Bana Adını Sor (Hakan Küçüklüğü) (Sinema Filmi)
2013 – Arkadaşım Max (Deniz) (Sinema Filmi)
2012 – 2014 – Karadayı (Torun Nazif Kara) (TV Dizisi)
2010 – Cuma’ya Kalsa (Berk)(TV Dizisi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı