A

Aylin Coşkun

Aylin Coşkun Biyografisi

2015 yılında “Star Ben” adlı albümü piyasaya çıktı.

Aylin Coşkun, 1976 yılında Hofheim, Almanya’da doğmuştur. 15 yaşında iken ailesi ile birlikte İzmir‘e göç etti. Lise eğitimini İzmir Cumhuriyet Kız Meslek Lisesinde tamamladı.

1997 yılında Miss Globe Türkiye güzli seçildikten sonradan istanbul’a yerleşti. Model ve manken olarak çalışmaya başladı. Bir yana da Sadri Alışılmış Tiyatro Akademisi’nde oyunculuk ve tiyatro eğitimleri aldı. Bir dönem özel bir Televizyon kanalında program sunuculuğu calışmalarında bulundu.

Çocuk yaştan beri müziğe olan ilgisi nedeniyle Erdem Siyavuşgil ve Meltem Taşkıran gibi hocalardan eğitim aldı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi-Şan ve Solfej bölümünden mezun oldu. Mezun olunca “Masal” isimli ilk albümünü piyasaya çıkardı. İlk albümünün peşinde pozitif zaman kaybetmeden “Tam Zamanı” adlı ikinci albümünü çıkardı. 3. Albümü olan ‘’Marka’’ ile deyim yerindeyse ‘’boy’’ yaptı. Kendisiyle özdeşleştirdiği bir terim olan ‘’marka’’yı uzun uğraşlar neticesinde doymuş batmış bir albüm haline getiren başarılı artist, bu çalışması ile müzik dünyasının ve müzik severlerin dikkatlerini bir defa daha üstüne çekti.

Aylin Coşkun, 2015 Ağustos ayında piyasaya çıkan “Star Ben” adlı albümünün “Akrep İğnesi” şarkısına Yunanistan’da klip çekti. Haris Hadovic yönetmenliğinde olağanüstü bir klip çeken başarılı artist, klipteki kareografiler ve danslar içinse Beyonce Knowles, Rihanna ve Justin Timberlake gibi dünyaca ünlü isimlerin dans ve “Careography Choch”luğunu üstlenen Hamza Haimami ve Miroldo Van Gendeen’ın kapısını çaldı. Yaklaşık 70 karakter bir ekiple 25 saat süren çekimler sırasında Hollywood’a özgü çekim teknikleri ve özel ekipmanlar kullanıldı.

Aylin Coşkun, 2005 yılında Mesut Uçakan‘ın yönetmenliğindeki “Anne veya Leyla” adlı sinema filminde de başrolde oynadı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ahmet Doğan

Aylin Coşkun, “Ac Production” isimli bir yapım şirketi kurmuştur.

Albümleri :
2004 – Masal
2006 – Tam Zamanı
2012 – Marka
2014 – Paspas (single)
2014 – Çalkala (single)
2015 – Star Ben

Filmleri ve Dizileri :
2005 – Anne ya da Leyla (sinema filmi)

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı