A

Ayşe Özgün

Ayşe Özgün Biyografisi

Ayşe Benzersiz, 1951 yılında Adana‘da doğmuştur. Bir abisi vardır. İlkokul 4. sınıftan sonradan deniz subayı olan babasının ateşe olarak tayini çıktığı için gittikleri Amerika’da Washington, DC’de yaşadı ve ilkokulu orada bitirdi. Ortaokulu ve liseyi İstanbul Arnavutköy’de Amerikan kız kolejinde okudu. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’na devam etti, mezun olmadan eğitimini yarım bıraktı.
Ayşe Eşsiz, gazetecilik hayatına, 18 yaşında Nokta dergisinde başladı. sonradan Aktüel ve Tempo dergilerinde çalıştı. Halen Hürriyet Gazetesi’nde yazıyor.

2015 yılına kadar ekranlarda farklı konuları ele bölge Ayşe Benzersiz en çok Yaşar Nuri Öztürk ile yaptığı programlardaki sohbetleriyle adından söz ettirdi. Televizyon ekranlarında 6500’den pozitif program yaptı.

Ayşe Özgün, 1972 yılında Haluk Benzersiz ile evlendi 1973 yılında oğlu Ali doğdu. 1974 yılında ikizleri Canan ve Ahmet dünyaya geldi.

Ayşe Özgün’ün üç çocuğu Ali Özgün, Canan Eşsiz ve Ahmet Eşsiz’ün; çeşitli kanallara araba ve motorsporları programları yapan ACA adlı bir prodüksiyon firması vardır.

Star TV‘de yayımlanan Ayşe Eşsiz’ün yaptığı kadın programına katıldığı için babası tarafından öldürülen kadın olayından sonra Ayşe Benzersiz’ün programı 11 Kasım 2005 tarihi itibariyle yayımdan kaldırıldı.

2015 yılının başlarında TVEM’de yayınlanan “Kim Haklı Kim Hileli” adlı programın sunuculuğunu Tuğba Ekinci ile beraber yaptı.

Kitapları :
2002 – Analık Deneyimlerim

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2005 – Dikkat Şahan Çıkabilir (Kendisi)(TV Dizisi)
2003 – Yaşam Bilgisi (Kendisi) (TV Dizisi)
2002 – Reyting Hamdi (Dedektif) (TV Dizisi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ahmet Muhtar Paşa
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı