A

Ayşenur Arslan

Ayşenur Arslan Biyografisi

Ayşenur Arslan, 16 Eylül 1950 tarihinde doğmuştur. Aslen Kültürlülıdır. Subay olan babası ve annesi de MİT mensubudur. İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünden 1972 yılında mezun oldu.
TRT’nin açtığı redaktör muhabir sınavını kazanınca 1974 yılında TRT’de muhabir olarak gazeteciliğe başladı. 1982 yılında Güneş Gazetesine haber müdürü oldu. İkibuçuk sene sonra istifa etti. Üç ay daha sonra da Nokta Dergisinde çalışmaya başladı. 3 yıl da burada çalıştıktan sonra Söz Gazetesine geçti ve 49 gün daha sonra buradan da ayrıldı.

Laf Gazetesinden ayrıldıktan sonradan arkadaşlarıyla birlikte reklam ajansı kurdu ve Ümraniye Belediyesi için Türkiye’nin ilk yerel dergisini hazırladı. Cinsel Bilgiler Ansiklopedisi’ne İtalyanca çeviri yaptı.

Cumhuriyet Gazetesi’nde bir sene çalıştı. Peşinde Star TV’ye girdi. Önce bir kadın programı yaptı, sonra Yakın Takip adlı haber programının sorumluluğunu aldı. sonra Ali Kırca ile birlikte ATV’ye geçti. 8 sene burada çalıştıktan sonradan tekrar Star TV’ye geçtı.

Ayşenur Arslan 16 yıl Ali Kırca‘yla çalıştı, Kırca’nın ATV’de sunduğu haberleri hazırladı. Mehmet Ali Birand ile çalıştı. Kültürlü Doğan, Sağlıklı Alim gibi basın sektörünün kilit isimleriyle çalıştı.

CNNTürk’te Medya Mahallesi programını yaptı. Sokak TV’de çalıştı. Halk Müziği TV‘de program yaptı. 27 Kasım 2014 tarihi itibari ile Insanlar TV’den ayrılarak yapmakta olduğu “Medya Mahallesi” programını sonlandırdığını Twitter hesabından açıkladı. Ertesi gün, Irk TV yönetimi Arslan’dan yaşananlar için birçok kez özür dileyerek geri dönmesini istedi. Ahali TV yönetiminin ısrarlı özürleri ve isteklerini kıramayan Ayşenur Arslan Ahali TV’ye geri dönmeye karar verdi.

Ayşenur Arslan, iki kez evlendi. İlk benzeyen ile 8 ay evli kaldı. İkinci eşi olan Erbil Tuşalp’dan; oğlu Sinan’ın babasıyla da oğlu 6 yaşındayken ayrıldı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Atilla Doğukan Türkyılmaz

Ayşenur Arslan, gazeteci Hüsnü Mahalli‘nin tutuklanmasından daha sonra 16 Aralık 2016 tarihinde Halk Müziği TV’de yayınlanan Medya Mahallesi programında “Türkiye’nin geldiği noktada 146 gazetecinin esir ayla geldiği noktada normalmiş gibi yapamayacağım, o nedenle susarak bağırıyorum, hür dileğiyle hoşçakalın” diyerek programına son verdiğini açıkladı.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı