B

Balçiçek İlter

Balçiçek İlter Biyografisi

Yüzünden yetersiz olmayan tatlı tebessümü ile memleket meselesinin üstüne büyük bir cesaretle gidebilen ender kuvvetli kadınlardan biri o.
Balçiçek İlter, 16 Haziran 1973 tarihinde Bursa’da doğmuştur. Annesi Lale İlter, Babası Kerem İlter’dir. Nazlı adında bir kız kardeşi vardır. Anne ve babası Ankara’da yaşadığı için, istanbul’da yazan olan büyükbabası Şahap Sıtkı İlter ile babaannenin elinde büyüdü. 7 yıl bale eğitimi aldı. Liseyi İstanbul’da Dame de Sion Fransız Lisesi‘nde okudu. Lise bittikten sonradan bir sene Paris‘te yaşadı. ODTÜ‘nün Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu.

Fransız okulunda okuduğu için Fransızcası mükemmel olduğundan, Cosmopolitan Dergisi için tercüme yaparak meslek hayatına birincil adımı attı. daha sonra Güncel Dergisi‘nde çalıştı. Ankara Güncel’in haber müdürü oldu; sonradan Ankara temsilcisi oldu.

sonradan 27 yaşındayken 2000 yılında İstanbul’da Sabahleyin’ın dergi grubunda grup koordinatörü olarak işenun projesidir. Sonradan da eklerden sorumlu yazı işleri müdürü oldu. Sabahleyin gazetesindeki yazıları ağır şekilde eleştirilince gazeteden ayrıldı. Habertürk TV‘ye geçti. 28 Şubat 2013’te görevine son verilinceye dek benzer grubunun Gazete Habertürk adlı gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. “Söz Sende” ve “Karşıt Görüş” programlarını sundu.

Peşinde 2013 yılında Türkiye gazetesinde yazarlık yapmaya başladı. sonradan Takvim gazetesinde yazdı.

Balçiçek İlter, 1996 yılında pazarlamacı ve reklamcı Ali Pamir ile evlendi ve “Pamir” soyadını kullanmaya başladı. Ekim 2010 yılında boşandı ve “Pamir” soyadını kullanmaktan vazgeçip kendi soyadını aldı. Kızı Lal ve oğlu Kuzey (d.17 Mayıs 2007) adında İkiz çocukları vardır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Baki
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı