B

Barış Arduç

Barışma Arduç Biyografisi

Barışma Arduç, 9 Ekim 1987 tarihinde anne babası niyetlenmek için İsviçre’ye gittiklerinde İsviçre’de ailesinin ortanca çocuğu olarak doğmuştur. Arnavut kökenli anne babası İsviçre’de emlakçılık yapmaktaydı. Baba tarafı Fatsa, anne tarafı Artvinlidir. Iftihar Arduç adında abisi ve Mert Arduç asında kardeşi vardır. Barışma Arduç, İlkokulu Sakarya ve Gölcük‘te, ortaokulu Bolu‘da okudu. Lise son sınıfta ailesiyle beraber istanbul’a gelerek ortaöğrenimini İstanbul’da tamamladı. Liseden sonra Kayseri‘de spor akademisini kazandı lakin birincil yılında okula adapte olamayınca İstanbul’a geri döndü.
Barıştırma Arduç, yüzme, dalgıçlık ve futbol sporlarıyla ilgilenmekte vçalışmaları da yapmaktadır. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonuna alt olarak İstanbul Şile’de 8 yıl cankurtaranlık yaptı.

Işık Halkası Algan ile tanıştıktan daha sonra Ekol Drama’da kamera önü oyunculuk eğitimi aldı. Hem Sadri Alışkın Tiyatrosu’nda teatral eğitim de aldı. Oyunculuk kariyerine, 2011 yılında Ömür Gedik‘in Paramparça adlı klibi ile ilk adımını attı.

2014 yılında yapımcılığını Necati Akpınar’ın yaptığı “Deliha” sinema filminde Cemil karakterini canlandırırken, Gupse Özay, Derya Alabora, Cihan Ercan, Zeynep Çamcı, Hülya Duyar, Cenk Durmazel, Korhan Herduran ve Jeyan Mahfi Tözüm ile birlikte oynadı.

2015 yılında başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Sezin Akbaşoğulları, Seçkin Özdemir, Hande Doğandemir, Sarp Akkaya, Barışma Arduç, Ekin Türkmen ve Tomris İncer gibi oyuncuların paylaştığı “Racon: Ailem İçin” dizisinde Tekin karakterini canlandırdı.

Uzlaştırma Arduç, 19 Haziran 2015 tarihinde Star TV‘de yayınlanmaya başlayan ve baş rollerini Elçin Sangu, Salih Bademci, Sinem Öztürk, Nergis Kumbasar ve Levent Ülgen ile paylaştığı “Kiralık Aşk” adlı dizide Ömer karakterini canlandırdı.

Barış Arduç, 2014 yılından beri oyuncu Gupse Özay ile birliktedir.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Bülent Arınç

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2017 – Mutluluk Zamanı (Mert) Sinema Filmi)
2015 – 2016 – Kiralık Aşk (Ömer) (TV Dizisi)
2015 – Racon: Ailem İçin (Tekin) (TV Dizisi)
2014 – Yalnızca Sen (Ersin)(Sinema Filmi)
2014 – Deliha (Cemil)(Sinema Filmi)
2013 – 2014 – Bugünün Saraylısı (Selim) (TV Dizisi)
2012 – 2013- Benim İçin Üzülme (Ahmet) (TV Dizisi)
2011 – Dinle Sevgili (Hakan) (TV Dizisi)
2011 – Ufak Bayan (Cenk) (TV Dizisi)
2011 – Kirli Yedili (TV Dizisi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı