B

Barış Murat Yağcı

Barıştırma Murat Yağcı Biyografisi

16 Şubat 2020 tarihinde başlayan Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

Barışma Murat Yağcı, 21 Ocak 1991 tarihinde İzmir, Çeşme, Alaçatı’da doğmuştur. Anne ve babası o az önce çok minik yaşlarda iken boşandı. Babasından ayrıldıktan daha sonra ikinci defa evlenen annesinin ikinci eşi Erhan Ernak, Galatasaray ve Milli Ekip Basketbol Antrenörlüğü yapan üvey babasının da yönlendirmesiyle birlikte birçok spor dalıyla ilgilendi. İzmir Özel Türk Kolejinde ve İstanbul Şehremini Lisesinde okudu. Üniversite lisans eğitimini İstanbul’da Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı. sonradan ise Anadolu Üniversitesi‘nde Spor Yönetimi bölümünde eğitimine devam etmiştir. Oyuncu Birce Akalay kuzenidir.

İzmir’de basketbola başlayan Barışma Murat Yağcı, 2003-2004’te Efes Pilsen’e geçtikten sonra forvet olarak oynamaya başladı. Ardındaki Pertevniyal takımında oynadı.

1.91 Cm boyunda ve 87 kilo olan Barışma Murat Yağcı, Sekiz yıl defalarca profesyonel basketbol oynadıktan daha sonra Anadolu Efes Basketbol Kulübü’nde basketbolcu olarak oynadığı yıllarda yaşamış olduğu sakatlık yüzünden basketbola elveda demek zorunda kaldı. Bu sırada uzun boyu ve sürükleyici fiziğinin avantajını kullanarak modellik yapmaya başlamıştır.

Barış Murat Yağcı, 2011 yılında Best Model Of Turkey yarışmasına katıldı ve Bu yarışmada birinci seçilerek yapımcıların dikkatini üzerine çekmeyi başardı. Milano, Brezilya, İsviçre, İtalya, Sırbistan, Hırvatistan, Almanya, Fransa’da modellik yaptı.

Bahar Kerimoğlu, Serkan Atar ve Ahmet Kaynak‘tan özel oyunculuk dersleri aldı.

Uzlaşma Murat Yağcı, başlangıçta Kocamın Ailesi’yle oyunculuk kariyerine adım attı. Ardından Kiralık Aşk dizisinde Eymen karakterini canlandıran Uzlaşma Murat Yağcı, aranan oyuncu olarak ardından Şevkat Yerimdar dizisinin kadrosunda da yer aldı ve Bora karakterini canlandırarak oyunculuk kariyerinde de başarıya imza attı.

2018 yılında Sosyetik gelin filminde Gizem Karaca ile birlikte başrolde oynadı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Bryan Cranston

Askerlik görevini bedelli olarak yapan Barışma Murat Yağcı, atletizm, voleybol, yüzme ve masa tenisi gibi çoğu spor dalı ile ilgilenmektedir.

Uzlaşma Murat Yağcı, 16 Şubat 2020 tarihinde Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayan Survivor 2020 yarışmasına katıldı.

Ünlüler grubunda yarışacak olan Uzlaştırma Murat Yağcı’nın takımında Aycan Yanaç, Mert Öcal, Şaziye İvegin Üner, Uğur Pektaş, Sercan Yıldırım, Derya Can Göçen, Parviz Abdullayev, Elif Yıldırım Görebilen, Tuğba Melis Türk, Ersin Korkut olurken, Gönüllüler takımında ise Yasin Obuz, Cemal Can Canseven, Ceyhun Uzun, Evrim Keklik, Fatma Günaydın, Makbule Karabudak, Meryem Kasap, Nisa Bölükbaşı, Sadık Ardahan Uzkanbaş, Tayfun Erdoğan, Burak Yurdugör yarışacak.

Filmleri ve Dizileri :
2018 – Sosyetik gelin (Demir) (Tv Filmi)
2017 – 2018 – Şevkat Yerimdar (Bora) (Tv Dizisi)
2016 – Kiralık Aşk (Eymen) (Tv Dizisi)
2015 – Figüran (Sinema Filmi)
2014 – Kocamın Ailesi (Akın Ertekin) (Tv Dizisi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı