B

Başak Şengül

Başak Şengül Biyografisi

CNN Türk’de Spiker olarak tahsis yapmaktadır.

Başak Şengül, 1979 yılında Kütahya’da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. İlkokul 2. sınıfa değin Kütahya’daydı, sonra istanbul’a geldiler. Pertevniyal Lisesi’nde voleybolla tanıştı. İstanbul’da Pertevniyal Lisesi’nden mezun olduktan sonradan İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümünde okuyarak mezun oldu. 2000 yılında stajyer olarak CNN Türk’de çalıştı. Üniversiteden sonradan da CNN Türk’de muhabir olarak çalışmaya devam etti.

Başak Şengül, CNN Türk’de 6 sene muhabir ola2006 yılında CNN Türk‘ün Gece Görüşü programını sunmaya başladı. 3 yıl da bu görevi yaptı ve arkasından tekrar CNN Türk’te 6 ay süreyle Farkında mısınız? programını hazırlayıp sundu.

2009 yılının başlarında Haber Türk‘e spiker olarak geçti ve Erdoğan Aktaş‘ın yönetimindeki ekiple 5 ay çalıştı. 2009 yılının Eylül ayında CNN Türk’e geri giderek gün içi haber kuşaklarında spikerlik yapmaya başladı. Hafta içi her gün Bugün programını ve Cuma akşamları da “Us Çemberi” adlı programını sundu.

2005 yılında hazırladığı “AB Yolunda Zorlu Başlık: Çocuk İşçiler” dizi haberiyle haber program dalında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Galibiyet Ödülü’nü aldı.

İyi derecede İngilizce haberdar olan Başak Şengül, fırsat buldukça yüzüyor, Wing Chun, kickboxing ve resim ile ilgileniyor; kendi kendine çizim yöntemleri üstüne çalışıyor. Gezmeyi, göreyi seviyor; yolculuk ve yemek yemek programlarını ilgiyle izliyor.

Ödülleri :
2005 – Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Galibiyet Ödülü – “AB Yolunda Zorlu Başlık: Çocuk İşçiler” dizi haberi

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Betül Arım
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı