B

Batuhan Buğra Eruygun

Batuhan Buğra Eruygun Biyografisi

12 Mart 2018 tarihinde “Survivor 2018 All Star” yarışmasına katıldı.

Batuhan Buğra Eruygun, 23 Nisan 1991 tarihinde İstanbul, Üsküdar’da doğmuştur. Türk atlet. Engelli koşularda yarışmaktadır. Fenerbahçe Spor Kulübünün lisanslı Milli Atlet sporcusudur. Batuhan Buğra Eruygun, Nevin Cevap ve Nagihan Karadere ile milli takımdan arkadaştır. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesinden mezun oldu.

2010 yılında 110 metre engelli parkuru 14.11 saniyede koşmuştur.

Batuhan Buğra Eruygun, 2013 yılının Şubat ayında koştuğu 7.98’lik derecesi ile 60 metre engelli Türkiye salon rekorunun sahibidir.

Batuhan Buğra Eruygun, 2013 yılının Ağustos ayında Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından yapılan doping kontrolleri sonucunda iki sene spordan men edilmiştir.

2015 yılında Testis kanseri teşhisi konulan Ulusal Atlet uzun bir tedavi sürecinin ardındaki sağlığına kavuşmuş ve spor yaşantısına kaldığı yerden devam etmiştir.

Türkiye ve Balkan rekortmeni olan Batuhan Buğra Eruygun, 2018 yılında Balkan şampiyonu oldu.

12 Mart 2018 tarihinde “Survivor 2018 All Star” yarışmasına katıldı.

Survivor’da yeni format gereği ayrıca All Star’a ayrıca de Gönüllüler’e ikişer yarışan katıldı. Yiğit Dikmen bu yarışmacılardan biri. Yiğit Dikmen Survivor 2018 All Star takımında yarışacak. Öteki katılan yarışan Elif Şadoğlu‘dur. Gönüllüler takımına ise Mustafa Kemal Kurt ve Batuhan Buğra Eruygun katılmıştır.

10 Şubat 2018 tarihinde Acun Ilıcalı’nın Tv8 kanalında başlayan“Survivor 2018 All Star” yarışmasında ünlüler kadrosunda Adem Kılıçcı, Damla Can, Hakan Hatipoğlu, Hilmi Cem İntepe, Merve Kültürlü, Murat Ceylan, Nagihan Karadere, Nihat Doğan, Sahra Işık, Sema Aydemir, Turabi Çamkıran, Ümit Karan yarışacak

Survivor 2018 All Star” yarışmasında gönüllüler kadrosunda ise Cumali Akgül, Birsen Bekgöz, Ramazan Kalyoncu, Gizem Kurtulan, Melih Özkaya, Yağmur Banda, Ecem Karaağaç, Nevin Cevap, Anıl Berk Ebedi, Funda Alkayış, Gamze Aksu, Marcus olacak.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Boris Pasternak

16 Şubat 2018 tarihinde Hakan Hatipoğlu‘nun yaşadığı afiyet sorunu sebebiyle Gönüllüler takımına değiştirme yarışmacı olarak 24 Şubat 2018 tarihinde Emre Durak katıldı. Hastalığından dolayı yarışmadan ayrılmak zorunda kalan Gamze Aksu‘nun yerine de aynı gün İpek Yaşar katıldı.

Batuhan Buğra Eruygun, 1 Nisan 2018 günü yapılan bireysel muafiyet oyunun arkasında yarışmaya devam etme şansının bulunmadığını, mental olarak kendisini iyi hissetmediğini ve Survivor şartlarını kaldıramadığını ileterek yarışmadan kendi ricası ile çekildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı