B

Ben Miles

Ben Miles Biyografisi

Coupling adlı İngiliz komedi dizisinde canlandırdığı Patrick Maitland karakteri ile bilinen İngiliz sinema ve dizi oyuncusu. V for Vendetta, Ninja Assassin rol aldığı kayda değer yapımlar arasında sayılabilir.
Ben Miles, 1967 yılında, Wimbledon, Londra, İngiltere’de dünyaya geldi. Tuphon Hall lisesinde eğitim görebilen Miles, ilk tiyatro çalışmalarını bu okulda okuduğu sırada yürüttü. Orlando Bloom, Daniel Craig gibi ünlü isimlerin mezunları aralarında yer aldığı Guildhall Müzik ve Drama Okulu’nda eğitim aldı.

Ben Miles’a şan kapılarını açan yapım, senaryosu meşhur İngiliz komedyen Steven Moffat tarafından yazılan Coupling oldu. 20002004 yılları arasında, dört sezon boyunca, İngiliz BBC kanalında yayınlanana dizide. Ben Miles, Patrick Maitland adlı karakteri canlandırdı.

20022003ng’in çekimleri devam ederken bir yana da popüler T.V. serisi The Forstyle Saga]’da Montauge Dartie karakterini canlandıran Miles, 2004 yılında, BBC Radio’da yayınlanan ve sinema uyarlaması da bulunan Evelyn Waugh’un romanı Bridehead Revisited’i seslendirdi.

2006 yılında, Alan Moore’un aynı adı içeren grafik romanından uyarlanan sinema eseri V for Vendetta’da Dascombe rolünde karşımıza çıkan Miles, bundan bir yıl sonradan After Thomas adlı T.V. dramasında rol aldı.

V for Vendetta’nın ardındaki sinema yapımlarında rol almayan Miles, Lark Rise to Candleford, Sex, the City and Me, The Norman Conquest gibi çeşitli dizi ve tiyatro oyunlarında sevenlerinin karşısına çıktı.

Sinema dıştan müzik ile de uğraşan ve bas gitar, elektro gitar, davul gibi dağıtılmış müzik aletlerini iyi derecede çalabilen Ben Miles, sinema yıldızı Emily Raymond ile evlidir.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Bahar Öztan
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı