B

Berk Atan

Berk Atan Biyografisi

2012 Best Model of Turkey birincisi ve Best Model of The World birincisi.
Berk Atan, 26 Eylül 1991 tarihinde İzmir Bornova’da doğmuştur. Anne tarafı Boşnak olan Berk Atan Liseyi Sıdıka Rodop Lisesi’nde okudu. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünde okudu. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde oyunculuk eğitimi üstüne okumaktadır.

11 yaşında futbola başlamış, 17-18 yaşlarında iken Altay futbol takımında kalecilik yapmış. Gerisinde modellik yapmaya başlamıştır.

Yarışmadan önce de modellik yapıyordu. 2011 yılında Best Model of Turkey’de “Gelecek Taahhüt Eden” manken şeçildi ve 2012 yılında yapılan yarışmada ise 2012’nin Best Model of Turkey‘i seçildi.

1.89 boyunda 83 kilo ağırlığında olan Berk Atan’ın Facebook hesabı değil, sadece Twitter ve Instagram hesapları var. Süper kahraman desenli boxer giydiğini söylemiştir.

Koyu bir Galatasaray taraftarıdır. Keza büyük bir hayvan severdir. Ares adında bir köpeği vardır.

8 Aralık 2012 tarihinde Erkan Özerman‘ın düzenlendiği Best Model of The World yarışmasının 25.’si Kumburgaz Artemis Otel’de yapıldı ve 1. Berk Atan seçildi.

Mahşer-i Cümbüş Tiyatro ekibinden Istek Çelebi’den oyunculuk dersleri almaktadır.

2013 yılında Limon Yapımın yapımcılığını yaptığı “Herşey Yolunda Merkez” dizisi ile oyunculuğa başladı. Arkasından Altındağlı adlı dizide rol bölge Berk Atan 2015 yılında Güneşin Kızları adlı dizide rol almıştır.

Kanal D ekranlarında 18 Haziran 2015 tarihinde Sadullah Çelen yönetmenliğinde başlayan “Güneşin Kızları” adlı dizinin oyuncu kadrosunda Emre Kınay, Evrim Alasya, Tolga Sarıtaş, Burcu Özberk, Berk Atan, Hande Erçel, Miray Akay, Sarpcan Köroğlu, Kanat Heparı, Sarper Arda, Meltem Gülenç, Teoman Kumbaracıbaşı, Funda İlhan gibi isimler yer almaktadır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Burcu Gönder

2017 yılında Fox Tv‘de oynayan ve başrollerini Ece Yumuşak Başlı, Cansel Elçin, Nilay Deniz ve Berk Atan‘ın paylaştığı “Dayan Yüreğim” dizisinde 24 Şubat 2017 akşamı, 4’üncü bölümünden itibaren Ayşegül Atik de diziye dahil olup Cansel Elçin‘in annesi Türkan karakterini canlandıracaktır. Dizide keza Ege Aydan, Bora Akkaş, Didem İnselel, Bülent Alkış, Tuncer Salman, Mehmet Aslan, Ayşegül Atik gibi oyuncular da rol almaktadır.

Filmleri ve Dizileri :
2017 – Dayan Yüreğim (Atıf Şanal)(TV Dizisi)
2015 – Güneşin Kızları (Savaş Mertoğlu) (TV Dizisi)
2013 – Altındağlı (Pamir) (TV Dizisi)
2013 – Herşey Yolunda Merkez (TV Dizisi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı