B

Berrak Tüzünataç

Berrak Tüzünataç Biyografisi

Berrak Tüzünataç, 2 Kasım 1984 tarihinde Yalova’da ailenin birincil çocuğu olarak doğmuştur. İlk okulu ve orta okulu Özel Yalova Öncü Kolejinde okumuştur. 1995 senesinde Koç Lisesi’ni kazanıp ailesiyle birlikte istanbul’a taşındı. Liseyi Koç Özel Lisesi’nde kültürlü, daha sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. Babası Yalova’da müteahitlik yapan Sefa Tüzünataç’dır. Naz adında bir kız kardeşi var. Berrak Tüzünataç, küçüklüğünde; kışları Yalova’da, yazları Yalova sayfiyesinin en eski sitelerinden Tuncelp’de yaşadılar.
Berrak Tüzünataç, 15 yaşına geldiğinde yani 1999 yğı sene, anne ve babası ayrılıyor. Yalova’da müteahhitlik yapan babasının yaptığı evlerden bazıları yıkılınca, baba 10 gün dek hapis yatıyor. Berrak annesiyle birlikte İstanbul Caddebostan’a taşınıyor. Babası da İstanbul Etiler’de yaşamaya başlıyor.

2004 sonunda Yılmaz Erdoğan‘ın da ders verdiği BKM (Beşiktaş Kültür Merkezi) atelyesine katıldı.

18 yaşındayken basında başlangıçta, futbolcu İlhan Mansız‘ın sevgilisi olarak bilinen Berrak anında arkasından Bodrum’daki Fuga Otellerinin ortağı Volkan Büyükhanlı ile yaşadığı maceralı ilişkiyle adını duyurmuştur. Fotoğrafçı Zeynel Abidin Ağgül’ün bir resim çekimi sırasında, çekimi kenardan izleyen Berrak’ında resimlerini çekince şan basamaklarını tırmanmaya başlıyor. “Elele” dergisi dahil edinmek üzere dört farklı dergide kapak olmuştur.

haber sunarak ekranlarla tanıştı. Sinem Kobal‘la “Yetenek Avcısı” isimli programı sundu. 2005 senesinde Yılmaz Erdoğan’ın “Organize İşler” filmindeki küçük rolüyle de sinemaya adım attı. Ardından “Beyza’nın Kadınları”nda irtifa gösteriyor. 2005 yılında adı Okan Bayülgen‘le anılıyor. Daha Sonra Kanal D’de yayınlanan “Ödünç Hayat “ dizide rol aldı. “Elveda Rumeli” adlı televizyon dizisinde Vahide karakterini canlandırdı. 2007 yılında oyuncu Nejat İşler ile birliktelik yaşadı. Show TV’de yayınlanan “Bu Kalp Seni Unutur Mu” adlı dizide Yıldız karakterini canlandırdı. 2009 yılında Akıllı Demirkubuz‘un yönettiği Kıskanmak’ta başrol oynaması hayatının dönüm noktalarından biri olur. “Ezel” dizisine Bade karekterini canlandırdı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Bahriye Üçok

Berrak Tüzünataç “Son” dizisi ile meslek hayatına devam etti. 2010 yılında “Bir Avuç Deniz” sinema filminde (Deniz Demirci) karakterini canlandırırken Engin Altan Düzyatan, Berrak Tüzünataç, Can Gürzap, Ayda Aksel, Zeynep Özder, Tuğrul Tülek, Ahu Yağtu ile beraber oynadı.

Keza Serdar Ortaç’ın 2004 yapımı “Canıma Minnet” adlı klibinde oynadı.

2017 yılında yapımını Ay Yapım’ın üstlendiği, yazan Azra Kohen’in “Fi Çi Pi” adlı kitap dizisinden Tv.dizisine uyarlanarak çevrimiçi dizi platformu olan Puhu TV üzerinden yayınlanan “Fİ” dizinin başrollerinde Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, ve Büşra Develi rol aldı. Diğer rollerde ise Ayşenur Çetin, Tülay Günal, Osman Sonant, Özge Özpirinçci, Saadet Aksoy, Dikte Benderlioğlu, Defne Kayalar oynamıştır.

Filmleri :
2017 – Fi Çi Pi (Özge Egeli) (TV Dizisi)
2016 – Nick Off Duty (Reyhan) Sinema Filmi
2015 – Filinta “Bin Yılın Şafağında” (Farah) TV Dizisi
2015 – Black Horse Memories Sinema Filmi
2013 – Çanakkale Yolun Sonu (Behice ) (Sinema filmi)
2013 – 2014 – Harikulade Asır (Mihrünnisa Sultan) (TV Dizisi)
2012 – Son (TV Dizisi)
2011 – Bir Avuç Deniz (Sinema filmi)
2010 – Ezel (TV Dizisi) 2010 – Ejder Kapanı (TV Dizisi)
2009 – Kıskanmak (Sinema filmi)
2009 – Bu Yürek Seni Unutur mu? (TV Dizisi)
2007 – Elveda Rumeli (TV Dizisi)
2007 – Affedilmeyen (TV Dizisi) 2005 – Ödünç Yaşam (Sinema filmi)
2005 – Organize İşler (Sinema filmi)
2005 – Beyza’nın Kadınları 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı