B

Bestemsu Özdemir

Bestemsu Özdemir Biyografisi

Bestemsu Özdemir, 20 Nisan 1992 tarihinde istanbul’da doğmuştur. Anne babası o iki yaşında iken boşanmıştır. Ardındaki 2-3 sene anneannesi ve dedesiyle Ankara’da yaşadı. Özel Saint Benoit Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Moda Tasarım bölümünde okudu.
Mimar Sinan Üniversitesi’nde mücevher tasarımı okumak üzere sınavlara hazırlanıp çizim dersleri alırken geçirdiği bir hastalık sebebiyle okula pek gidememiş. daha sonra Mahir Güven‘in atölyesine gidip kendini karakalem ve yağlı boya çalışmalara adamış. İstediği bölüm bütün da o yıl kapanınca, 1.5 ay gibi rekor bir süre içinde portfolyo hazırlayarak İstanbul Teknik Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü’ne ikincilikle girmiş. Bu süreçte de resme duyduğu alaka hiç azalmazken, yanına dahası heykel eklenmiş. Oyunculuk dıştan heykel ve resim yapıyor.

En büyük hayali; biri İtalya‘nın Toskana bölgesinde, diğeri Türkiye‘de olmak üzere bahçesinde heykel/fotoğraf atölyesi olan evlerinin olmasanbul’da, kalan yarısını Fashion Institute of Technology New York‘ta okuduğu için dizilerden bulduğu ilk fırsatta New York‘a gidip okulunu tamamlayacak, tabii gitmişken oyunculuk eğitimi de alacak.

Bestemsu Özdemir, Lisedeyken bir ajansa kaydolup akabinde lise üçüncü sınıftayken ilk olarak modellik yaptı. Menajer Cem Tatlıtuğ ile tanıştıktan sonra modelliği bırakıp, oyunculuk eğitimi almaya başladı.

Bestemsu Özdemir; yanık teni, fidan gibi fiziği, kemikli yüz yapısı ile sözde İspanyol, benzeri İngiliz güzelliğine sahip. Onda üç ünlü kadının siması var: Penelope Cruz, Salma Hayek ve Keira Knightley.

Bestemsu Özdemir, Mavi Jeans’in Kıvanç Tatlıtuğ‘dan önce reklam yüzü oldu.

Kıvanç Tatlıtuğ’un Abisi Cem Tatlıtuğ‘un oyunculuk ajansına ast olarak çalışmaktadır.

Mısırlı meşhur şarkıcı Mohamed Hamaki ile Dubai, Abu Dabi’de klip çekiminde oynadı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Begüm Öner

2014 yılında “Kara Para Aşk” adlı dizide Nilüfer Denizer karakterini canlandırırken, Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek, Erkan Can, Aytaç Arman, Nebahat Çehre, İlkin Tüfekçi, Damla Colbay, Saygıdeğer Soysal, Burak Tamdoğan, Nihat Altınkaya ile birlikte oynadı.

2016 yılında “Biz Size Döneriz” adlı sinema filminde Yetkin Dikinciler, Haldun Boysan, Fırat Albayram, Tarık Ündüz, Tuğçe Kurşunoğlu, Çağlar Ertuğrul, Hande Soral ile beraber rol aldı.

2016 yılında Uluç Bayraktar‘ın yönetmenliğini yaptığı “İçerde” adlı televizyon dizisinde Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Bensu Soral, Çetin Tekindor, Damla Colbay, Mustafa Uğurlu, Rıza Kocaoğlu, Yasemin Allen, Bestemsu Özdemir, Gözde Kansu, Yıldıray Şahinler, Selim Erdoğan rolleri paylaştı.

2017 yılında ocak ayında gösterime başlayacak olan,yönetmenliğini Özcan Alper’in üstlendiği “Kırlangıç Fırtınası” dizisinde Meltem Cumbul, Fikret Kuşkan, Bestemsu Özdemir, Ekin Mert Daymaz ile birlikte rol aldı.

Filmleri ve Dizileri ::
2017 – Kırlangıç Fırtınası (TV Dizisi)
2016 – İçerde (TV Dizisi)
2016 – Biz Size Döneriz (Defne) (Sinema Filmi)
2015 – Tabula Rosa (Sinema Filmi)
2015 – Analar ve Anneler (Kerim’in Eşi Sevgi) (TV Dizisi)
2014 – Kara Para Aşk (Nilüfer Denizer) (TV Dizisi)
2012 – İstanbul Hatırası (Sultan) (TV Dizisi)
2012 – Sakarya Fırat 4. Sezon (Melike Derbent) (TV Dizisi)
2012 – Araf Zamanı (TV Dizisi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı