B

Betül Demir

Betül Demir Biyografisi

Betül Demir, 25 Eylül 1980 tarihinde İstanbul’da 5 çocuklu bir ailede doğmuştur. Betül Demir aslen Çankırı’lıdır. bununla birlikte albümlerinin prodüktörlüğünün yapan söz yazarı ve besteci Sude Bilge Demir kız kardeşidir. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Opera Şöhret bölümünde okudu. Keza İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.
Müzikle ilgilenmeye çok ufak yaşlarda başladı. Ortaokul yıllarında mektep korolarında solist olarak yer aldı, lisede kurduğu grupla kendi çevresinde konserler verdi.

Betül Demir, lise yıllarından itibaren müzik öğretmeninin tavsiyesi ile şöhret ve solfej dersleri almaya başladı. Aynı senelerde şöhret ve solfej derslerini vokal ve jingle’lar izledi. Benzer dönem reklam müzikleri ve Aşkın Nur Yengi ile Demet Sağıroğlu’nun albümlerinde vokallik yaptı. Liseyi bitirdiği dönemde Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde şöhret dersleri aldı.

İlk albümü Ayrılığın Kitapçık, 26 Mayıs 2006’da piyasaya çıktı. Bu albümde yer alan Yaz Geliyor, Yapamadım, Günahımı Alma ve Taş Duvarlar şarkılarına video klip çekildi.

Betül Demir, 2 Ağustos 2007’de “Betül Demiremix” adlı remiks albümünü çıkarttı. Bu albümünde “Ayrılığın El Kitabı” albümündeki bir takım şarkıların remiksleri ile 3 yeni şarkı yer aldı.

Betül Demir, 2008 yılında 3 Hürel’in “Sonsuza Kadar” albümünde “Gönül Sabreyle” isimli rock şarkısını yorumlarken; yine 2008 yılının 2 Temmuz tarihinde, aranjörlüğünü Mustafa Ceceli‘nin yaptığı ve Sezen Aksu, Güven Baran, Sinan Akçıl, Fettah Can gibi isimlerin şarkılarını yorumladığı Seyhan Müzik’ten “Süper” isimli albümünü çıkardı ve ilk video klip albümün çıkış parçası Mustafa Yumuşak Başlı tarafından “Süper” şarkısına çekildi.

2015 yılında bir kozmetik firmasının reklam yüzü oldu.

Albümleri :
2006 – Ayrılığın Kitapçık
2007 – Betül Demiremix (remiks albüm)
2008 – Süper
2010 – Herkes Haklı (Single)
2011 – Mıknatıs
2013 – Cesaretin Var mı Aşka (ft. Suat Ateşdağlı) (Single)
2013 – Helalleşemedik (Single)
2014 – Nesnel Kalamıyor Aşk (Single)
2015 – Sana N’olmuş (Single)
2016 – Aslan Payı (Single)
2016 – Hacıyatmaz (Single)
2017 – Esas Duruş

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Bora Gencer
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı