B

Binnaz Avcı

Binnaz Avcı Biyografisi

Binnaz Avcı, 1971 yılında istanbul’da doğmuştur. Annesi sinema oyuncusu Suzan Avcı, babası senarist Erdoğan Tünaş’dır. İstanbul Özel İtalyan Lisesinden mezun oldu. 15 yaşında İtalyanca rehberlik yapmaya başladı, uzun bir vakit de devam etti. Annesinin ilk eşinden olma Mete Akşiray adında abisi vardı 1997 yılında beyin kanamasından öldü.
Fahrettin Aslan’dan gelen teklif ile 17 yaşında sahnelerle çıkıp şarkıcılık yapmaya başladı. Bursa ve Adana‘da sahneye çıktı. Bülent Ersoy’un daha aşağı kadrosunda şarkı söyleyerek şarkıcılığa başladı. Bir dönem Maksim’in assolist olarak gazinolarda fırtınalar estirdi.

1989 yılında senaryosunu babası Erdoğan Tünaş’ın yazdığı, yapımcılığını Türker İnanoğlu, yönetmenliğini Orhan Elmas’ın yaptığı “Polis Dosyası” adlı sinema filminde Cüneyt Arkın, Nuri Alço, Efkan Efekan, Coşkun Gogen, Nilüfer Aydan, Süheyl Eğriboz ile birincil filminde oynamıştır.

1997 yılında yapımcılığını Osman Yağmurdereli’nin yaptığı “Sırtımdan Vuruldum” adlı dizide Seda Sayan, Tarık Tarcan, Selda Alkor, Toprak Sergen, Suna Selen ile birlikte rol aldı.

90’ların başında adı Behçet Cantürk ile birlikte anıldı. 2003 yılında Dündar Kılıç‘ın torunu Uğur Özbizerdik ile de birlikte oldu.

Binnaz Avcı, iki defa evlenip boşandı. Evlilikleri :
1.eşi : 1998 yılında Ömür hastanesinin sahibi Ali Sefaözgen ile evlendi. 2000 yılında boşandı.
2.eşi : 5 Mart 2008 tarihinde Murat Kaşıbeyaz ile evlendi. 16 ay evli kalıp 31 Temmuz 2009 tarihinde boşandı.

2012 yılında yönetmenliğini Faruk Teber’in yaptığı ve Deniz Çakır, İbrahim Çelikkol, Zuhal Olcay, Melike Güner’in oynadığı “İffet” adlı dizide Semiha adlı bir pavyon şarkıcısını canlandırdı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2012 – İffet 2. Sezon (Semiha) (TV Dizisi)
2012 – Devasız Konut Kadınları 2. Sezon (TV Dizisi)
1997 – Sırtımdan Vuruldum (Nurcan) (TV Dizisi)
1996 – Gurbetçiler (TV Dizisi)
1991 – İbret (Bahar)(TV Filmi)
1990 – Sümbülteber (Sümbül) (TV Dizisi)
1990 – Ayrı Dünyalar (Bahar) (Sinema Filmi)
1989 – Polis Dosyası (Songül) (Sinema Filmi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Bülent Tüfenkçi
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı