B

Blake Lively

Blake Lively Biyografisi

Dünyanın en fazla izlenilen gençlik dizilerinden birisi olan ve ülkemizde de gösterilen Gossip Girl’de canlandırdığı Serena van der Woodsen karakteri ile tanınan A.B.D.’li sinema oyuncusu. Accepted, The Private Lives of Pippa Lee ve Elvis and Anabelle ilk kez olmak üzere böylece çok sinema filminde de rol almıştır.
Blake Lively, 25 Ağustos 1987 tarihinde, Los Angeles, Kaliforniya, A.B.D.’de dünyaya geldi. Her ikisi de oyuncu olan Ernie ve Elanie Lively çiftinin beş çocuğunun en genci olan Lively, ailesinin diğer bütün üyeleri gibi oyunculuk mesleğinde karar kıldı.

Hemen Şimdi fazla ufak olduğu dönemlerde anne babasının çocuklarını bakıcıya adamak istememeleri sebebiyle onlarla beraber oyunculuk kurslarına giden Lively, bu sayede ufak yaşlardan itibaren oyunculuğun püf noklarını öğrenmeye başladı.

İlkokula henüz 3 yaşındayken, abisi ile beraber gönderilen Lively, sürekli uyuması ve öteki çocuklarla benzer tempoyu yakalayamaması yüzünden birkaç hafta içerisinde okuldan atıldı. 6 yaşındayken tekrar ilkokula başlayan genç oyuncu, liseden mezun olana değin toplam 13 kere mektep değiştirdi.

Burbank Lisesi’nden mezun olan Lively, Standford Üniversitesi’ne k; ama son anda bu kararından vazgeçerek oyuncu olmaya değin verdi. Halen üniversite okuma özlemini içinde barındıran genç oyuncu, Gossip Girl dizisinin sona ermesinin gerisinde bu durumu baştan düşüneceğini belirtti.

Oyunculuğa başlangıçta 1998 tarihli sinema filmi Sandman’deki küçük rolüyle başladı; babasının filmin yönetmeni olması bu rolü almasındaki en kayda değer faktördü. Sandman’in ardından yedi sene her tarafında hiçbir yapımda rol almayan Lively, 2005 yılında vizyona giren ve de Ann Brashares’in benzer adı taşıyan popüler romanından uyarlanan sinema filmi The Sisterhood of the Traveling Pants’da America Ferrera ve Amber Tamblyn ile beraber rol aldı.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Matthew Mcconaughey

2006 yılında komedi filmi Accepted’da Justin Long ile beraber başrolleri paylaşan Living, aynı sene vizyona giren dehşet filmi Simon Says’de de ufak bir rolle hayranlarının karşısına çıktı.

2007 yılında vizyona giren Elvis and Anabelle, genç oyuncunun birincil başrol deneyimi oldu. Filme adını veren iki karakterden blumia hastası Anabelle’i canlandıran Lively, rolü için kilo atamak zorunda kaldı.

CW kanalında, 2007 Eylül’ünde gösterilmeye başlanan gençlik dizisi Gossip Girl, Blake Lively’ye uluslararası şöhreti getirdi. Ülkemizde de gösterilen Gossip Girl, genç oyuncuyu Holywood’un en çok kazanan isimlerinden birisi haline getirdi.

2009 yılında vizyona giren The Private Lives of Pippa Lee filminde Keanu Reeves ve Wiona Ryder ile beraber başrollerde yer alan Lively, 2010 yılında ise Chuck Hogan’ın Prince of Thieves (Hırsızlar Prensi) adlı romanından uyarlanan ve yönetmenliğini ünlü oyuncu Ben Affleck’in gerçekleştirdiği nefret filmi The Town’un kadrosunda yer aldı.

Gossip Girl dizisiyle beraber kendi özel hayatı da magazin gazetecileri tarafından dizideki karakterlere aynı bir şekilde araştırılan, didik didik edilen hoş oyuncu, 2007 yılından bu yana dizide beraber oynadığı genç oyuncu Penn Badgley ile beraber ilişki yaşadı. Ardından bir vakit Leonardo DiCaprio ile beraber olan Lively. Di Caprio ile yollarını ayırdıktan sonra Kanadalı aktör Ryan Reynolds‘la beraber olan Lively, Eylül 2012’de ünlü aktörle evlendi.

2009 yılında, Maxim dergisi göre yapılan anket sonucunda Hot 100 listesinde 33. sırada gösterilen Lively, Gossip Girl dizisinin yayına girdiği 2007 yılından bu yana Cosmo Girl, Teen Vogue, Vanity Fair ve Rolling Stone gibi böylece çok derginin kapağını süsledi.

Blake Lively, 9 Eylül 2012 tarihinde sinema oyuncusu Ryan Reynolds ile evlendi. James Reynolds (d. 16 Aralık 2014) adında bir kızı vardır.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Buhurizade Mustafa Itri

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2016 – All I See Is You (Gina)(Sinema Filmi)
2015 – Ebedi Aşk (Adaline) (Sinema Filmi)
2012 – Vahşiler (O) (Sinema Filmi)
2011 – Yeşil Fener (Carol Ferris) (Sinema Filmi)
2011 – Hick (Glenda) (Sinema Filmi)
2010 – Hırsızlar Şehri (Krista) (Sinema Filmi)
2009 – The Private Lives Of Pippa Lee (Genç Pippa) (Sinema Filmi)
2009 – 2009 Golden Globe Awards Red C… (Kendisi) (Tv Programı)
2008 – New York, I Love You (Kız dost) (Sinema Filmi)
2008 – Gezgin Pantolon Kardeşliği 2 (Bridget) (Sinema Filmi)
2007 – 2012 – Gossip Girl (Serena van der Woodsen) (TV Dizisi)
2007 – Elvis And Anabelle ( Anabelle) (Sinema Filmi)
2006 – Simon’un Laneti (Jenny) (Sinema Filmi)
2006 – Gerçek Dışı Üniversite (Monica) (Sinema Filmi)
2005 – Made in Hollywood (Kendisi) (Tv Programı) (2 Bölüm)
2005 – Gezgin Pantolon Kardeşliği (Bridget) (Sinema Filmi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı