B

Buket Aydın

Buket Aydınlatılmış Biyografisi

2 Mayıs 2018 tarihinden itibaren Kanal D Belli Başlı Haber sunuculuğuna Buket Kültürlü getirildi.

Buket Kültürlü, 1985 yılında Bursa’da doğmuştur. Burslu olarak okuduğu İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü”nden mezun oldu. Yüksek lisansını Attila İlhan’ın şiirleri üstüne master yaparak tamamladı.

Buket Aydın, Kadıköy’de yer alan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu’nda eğitim alarak iyi dereceyle mezun oldu.

Buket Açık Fikirli, bir yıl özel bir radyoda haber spikerliği yaptıktan daha sonra Kanaltürk kanalına girerek spor bülteni ve sonra hafta sonu esas haber bültenlerinde sunuculuk yaptı. Kanaltürk’cilt ayrıldıktan sonradan TRT Türk kanalına geçerek program sunuculuğu yapan Buket Okumuş 2011 yılı Nisan ayında tekrar yapılanmaya geçen NTV’ye aktarma olarak haber kuşaklarında sunuculuk yapmaya başladı.

8 Mart 2013 tarihinde NTV gece bültenini sunan Ahmet Arpad (sunucu)‘dan görevi devralarak hafta içi 23.00’da başlayan Gece Bülteni Kuşağını sundu. Buket Okumuş, bununla beraber Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü öğretim görevlisidir.

2013 yılında meslek adamı Erce Baykal ile evlendi.

Kanal D Başlıca Haber’i sunan Ahmet Hakan’ın 26 Nisan 2018 tarihinde Kanal D Ana Haber sunuculuğunu vazgeçme kararından sonradan 2 Mayıs 2018 tarihinden itibaren Buket Açık Fikirli bu göreve getirildi.

2018 yılında haber sunuculuğu kariyerine Kanal D’de devam eden Buket Aydınlatılmış, En İyi Haber Spikeri, Anadolu Medya, En İyi Giyinen Bayan Haber Sunucusu, Yılın Bayan Haber Spikeri, Yılın Gece Haberleri Bülteni ödüllerinin sahibi oldu. Kanal D’deki sunuculuğunun yanı sıra CNN Türk‘te “40” adında bir sohbet programın sunuculuğunu üstlendi.

Kanal D Haber Başkanlığı görevine de yapan Buket Kültürlü, 20 Nisan 2019 tarihinde işine son verildi.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Brandon Routh
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı