B

Buket Güler

Buket Güler Biyografisi

Buket Güler CNN Türk Esas Haber programını sundu.

Buket Güler, 1983 yılında Ankara‘da doğmuştur. Gazi Üniversitesi‘nin Halk Yönetimi bölümünden mezun oldu. Galatasaray Üniversitesi‘nde Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans yaptı.

İyi derecede İngilizce bilen Buket Güler, habercilik kariyerine az önce üniversite yıllarında Özgürlük Gazetesi Dergi Grubu’nun Ankara‘daki haber merkezinde muhabir olarak başladı. Hürriyet Gazetesi‘nin ekleri ile TEMPO Dergisi‘nde özel haber ve röportajlar yaptıktan daha sonra TRT Türk kanalının kuruluşu ile birlikte televizyon haberciliğine adım attı.

2009 yılında transfer olduğu TRT Türk kanalıyla birlikte televizyon haberciliğine geçiş yaptı. Burada tayin yaptığı 7 yıl baştan başa Dünyamız Detay ve TRT Dünya Gündemi gibi programları sundu.

2016 yılında Habertürk TV’ye geçti. Burada Gün Ortası ve Güne Manzara isimli haber bültenleriyle izleyicilerin karşısına çıktı. 2018 yılının mayıs ayı başlarında Habertürk’den ayrıldı.

Buket Güler, 14 Mayıs 2018 tarihinde kadrosuna dahil olduğu CNN Türk‘te bir dönem Belli Başlı Haber’i sundu. Şimdilerde ise A’dan Z’ye adlı programın sunuculuğunu yapıyor.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Belkıs Dilligil
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı