B

Bülent Yıldırım

Bülent Yıldırım Biyografisi

Bülent Şimşek, 1 Mart 1972 Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde doğmuştur. Sporla reel anlamda 11 yaşında tanıştı. Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün “Atletizm” ve “Futbol” dallarında açtığı Yaz Spor Okulu’na katıldı. Ortaokul ve lisede “atletizm” ve “futbol” takımlarında yer aldı.
1986 – 1989 yılları aralarında Talas Belediyespor’da (o zamanki adı Yenidoğanspor) lisanslı olarak “futbol”, “voleybol” ve “hentbol” takımlarında oynadı. Genç takımda kaptan ve oyun kurucudur. A takımda defansta tahsis yapar ve acemi kümede 4 sezon futbol oynar. Hakemliğe başladığı döneme dek da üniversitenin fakülte takımında da oynamayı sürdürdü.

1990 yılındaki ÖSS imtihanında Kayseri birincisi oldu. Bülent Şimşek, (ODDÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’ne girerek 1994 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda göreve başladı. Denetleme Kurulu Başkan Yardımcısı görevine değin yükseldi. Çalıştığı kurum, Türkiye’deki tüm ihracatçı ve ithalatçı firmaları denetler.

Ankara Üniversitesi, Avrupa Topluluğu Araştırma ve Kullanım Merkezi’nden (ATAUM), “Avrupa Birliği Milletlerarası İlişkiler Uzmanlığı sertifikasını da alır.

Mayıs 1994’te ODTÜ’de açılan hakem kursuna katıldı. Başlangıçta sadece kuralları öğrenmek ve bilinçli bir izleyici olmayı hedefliyerek kursa giden Bülkokartlı bir hakem.

Türkiye süper ligdeki kariyerine 2003-2004 sezonu 4. haftasındaki Elazığspor-Adanaspor maçı ile başladı. 20 Haziran 2011 tarihine değin Türkiye profesyonel liglerinde 298 maçta ödev aldı.

Fenerbahçe taraftarı olduğu söylenen Hakem Bülent Yıldırım, 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren FIFA kadar 2. kategori hakemliğe yükseltildi. UEFA kadar üst seviye müsabakalarda görevlendirilmiştir.

2012-2013 Spor Toto Süper Lig Şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası sahibi Fenerbahçe’nin 11 Ağustos 2013 Pazar günü oynayacağı TFF Süper Kupa maçını, FIFA kokartlı hakem Bülent Şimşek yönetecek.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Erman Toroğlu

Bülent Şimşek, 2004 yılında Bilnur hanımla evlendi.

Hakemlik Süreci :
1998’de 3.Lig Hakemi oldu. (C Klasmanı)
2001’de 2.Lig Hakemi oldu. (B Klasmanı)
2002’de 2.Lig A Kategorisi Hakemi oldu. (A Klasmanı)
2003’te Süper Lig Hakemi oldu

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı