B

Burak Topaloğlu

Burak Topaloğlu Biyografisi

Güldür Güldür adlı televizyon şovunda oynamaktadır.

Burak Topaloğlu, 4 Ocak 1988 tarihinde istanbul, Bakırköy’de doğmuştur. İlkokulu Yeşilköy Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim okulunda okudu. Bahçeşehir Atatürk lisesinden mezun oldu. Haliç Üniversitesi Konservatuar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Tiyatroya amatör olarak Avcılar BelediyeDaha sonradan Akkaş Tiyatrosu ile beraber Beylicium Alışveriş merkezi Tiyatrolarında sahne almaya başladı.

Şişli de bulunan Best Casting ajansına alt olarak Tv ve Sinema dünyasında da yer almaktadır.

Büyükçekmece Belediye Tiyatrosu’nda da Yönetmen Asistanlığı yapmaktadır. Torna-Vida grubu ile Taksim’de bulunan Galapera da Doğaçlama Tiyatro yapmaktadır.

Hobileri; Otomobil , Bisiklet , Bowling , Bilardo , Futbol , Paten , Yüzme , Kick Boks , Bilgisayar , Playstation , Yemek Yemek yerine getirmek , Film İzlemek , Tiyatro İzlemek , DVD Koleksiyonu , Gitar , Ud , Piano , Klavye ve Org da çaldığı bir takım enstrumanlardır.

Güldür Güldür” adlı televizyon şovunda Ali Sunal, Çağlar Çorumlu, Aylin Kontente, Aziz Aslan, Alper Kul, Dilşah Demir, Doğa Rutkay, Doğukan Polat, Meltem Yılmazkaya, Iftihar Atilla, Onur Buldu, Eşsiz Aydınlatılmış, Şirincan Çakıroğlu ile beraber oynadı.

Burak Topaloğlu, 16 Ocak 2016 tarihinde vizyona giren “Dedemin Fişi” adlı komedi sinema filminde Özge Borak, Alper Kul, Doğa Rutkay, İrem Sak, Ali Sunal, Erdem Yener, Övünç Atilla, Şükran Ovalı, Meltem Yılmazkaya, Özlem Tokaslan, Ayşen Gruda ve Zeynep Kankonde ve Uğur Bilgin ile birlikte rol aldı.

Yer aldığı Bazı Oyunlar:
Arı Maya-Avcılar Belediyesi
Sevgili Doktor-Avcılar Belediyesi
Ah Şu Gençler-Avcılar Belediyesi
Ah Şu Gençler-Beylicium Ziyafet Merkezi
Ah Şu Gençler-Yunus Emre Kültür Merkezi
Makine Çantası – Torna-Vida grubu – Galapera

Filmleri ve Dizileri :

Oyuncu :
2016 – Dedemin Fişi (Ivan) (Sinema Filmi)
2015 – Kocan Dek Konuş: Diriliş (alpdirek) (Sinema Filmi)
2015 – Kocan Kadar Konuş (Kuaför) (Sinema Filmi)
2013 – BKM Güldür Güldür (Bahadır) (TV Dizisi)
2012 – İsmail Baki Tv (Tv Programı)
2012 – Sabit Kanca (Sinema Filmi)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Bahar Şahin
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı