B

Burcu Kaya

Burcu Kaya Biyografisi

NTV haber spikeri

Burcu Kaya, 12 Haziran 1979 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Celal Bayar Üniversitesi Ceset Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan mezun olmuştur. Profesyonel olarak voleybol ve atletizm sporlarıyla uğraştı. Hem, kendisi bir voleybol hakemidir.

Burcu Kaya, televizyonculuğa Balıkesir’de lokal bir televizyon kanalında esas haber spikerliği yaparak başladı. Spikerlik dersleri aldıktan sonra Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nden başarıyla mezun oldu.

Burcu Kaya, yerel televizyonda beş sene çalıştıktan sonra Haber 7 kanalında 1 sene haber spikerliği yaptı ve mesleğinin dönüm noktası diye tanımladığı NTV haber merkezinde haber spikerliğine başladı.

NTV Haber Spikeri Burcu Kaya, çocukluk hayallerini gerçekleştirenlerden. “Çocukken şarkıcı almak isteyen mikrofonu alır eline, futbolcu elde etmek isteyen top oynar, bense bıcır bıcır konuşan, insanlara aralıksız bir şeyler anlatmaya çalışan, topluluk gruplara hitap etmeye meraklı bir çocuktum. Sanırım beni bu mesleğe yönlendiren en büyük faktör. Dünyaya yeniden gelsem yine bu mesleği seçerim. İşimi yapmaktan fantastik şımartma alıyorum” diyor.

NTV Haber Spikeri Burcu Kaya, ayrıca Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde Diksiyon, Spikerlik ve Sunuculuk bölümünde eğitmen olarak devir almaktadır.

NTV’de haftaiçi her gün Güne Başlarken başlarken programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Arananlar:
frikik burcu kaya

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Beklan Algan
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı