A

Doç.Dr.Afşin Emre Kayıpmaz

Afşin Emre Kayıpmaz Biyografisi

Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, Afiyet Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir. Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, Ankara Şehir Hastanesi Ivedi Tıp Kliniği Eğitim Görevlisidir.

Afşin Emre Kayıpmaz, 1977 yılında doğmuştur. 2001-2007 yılları arasında Isparta, Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı. Arkasında 2007 yılında Almanya‘daki RWTH Aachen Üniversitesi‘nde eğitim gördü. Temmuz 2008 – Ağustos 2012 tarihleri arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Ivedi Tıp Anabilim Dalında yüksek ihtisasını yaptı.

Afşin Emre Kayıpmaz, Kasım 2012 – Temmuz 2014 tarihleri arasında 1 sene 9 ay Sivas Numune Hastanesinde Acele Tıp Uzmanı olarak tayin yaptı.

Afşin Emre Kayıpmaz, Temmuz 2014 – Ağustos 2018 tarihleri arasında Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi’nin Ivedi Tıp Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak atama yaptı.

Ivedi Tıp Uzmanları Derneği üyesi olan Afşin Emre Kayıpmaz, Acele Ultrasonografi ve Klinik Toksikoloji konusunda uzmandır.

28 Eylül 2018 tarihinde doçent oldu. Mayıs 2019 ayında Ankara Büyük Kasaba Hastanesi Ivedi Tıp Kliniğine Eğitim Görevlisi olarak atandı.

Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, 10 Ocak 2020’de oluşturulan Afiyet Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesidir.

2019 Aralık ayında Çin‘de nükseden koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte Dünya Sağlık Durumu Örgütü (DSÖ) böyle bir pandemik hastalığın varlığını ortaya koydu. daha sonra ise Sağlık Durumu Bakanlığı içten kararlar verebilmek için öğretim üyelerinden oluşan bilim kurulu kurma kararı aldı. Afiyet Bakanlığı, yeni tip koronavirüs salgını (kovid-19) ile mücadelesini, Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda sürdürüyor.

Koronavirüs Bilim Kurulu’nda yer alan bir takım isimler şu şekilde:
Prof. Dr. Alev Kara,
Prof. Dr. Tevfik Veciz,
Prof. Dr. Alpay Cefa,
Prof. Dr. Canan Ağalar,
Prof. Dr. Recep Öztürk
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan
Prof. Dr. İlyas Dökmetaş

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Aysun Kayacı

Üye Olduğu kuruluşlar :
Acele Tıp Uzmanları Derneği üyesi

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı