E

Ercan Taner

Ercan Taner Biyografisi

Spor spikeridir.

Ercan Taner, 1964 yılında Ankara’da doğmuştur. Yugoslav göçmeni bir ailenin üyesidir. Babası eski futbol antrenörü Ziya Taner‘dir. Ercan Taner, gençliğinde futbol da oynadı 1974 yılında 1. lig futbolcusu olamayacağını teknik direktör olan babası Ziya Taner’den öğrendi.

Ercan Taner, 18 yaşında iken TRT‘nin açtığı spikerlik sınavlarına katılarak kazandı ve TRT’de spikerliğe 1983 yılında başladı. daha sonra kurulduğu günden beri Lig TV‘de ve Show TV‘de tahsis aldı. Kendine has anlatımıyla futbol severlerin gönlünde taht kurdu. Yalnızca futbol anlatmadı. Boks, basketbol, voleybol, tekvando, binicilik, ritmik jimnastik, buz hokeyi ve kayak yarışmalarını da anlattı.

2008 yılında Lig TV’den ayrılarak NTV‘nin yeni açtığı NTV Spor kanalına transfer oldu ve NTV Spor’da yayınlanan bir takım programların sunuculuğunu yapmaktadır.

Sesini korumak için dondurmadan uzak duran ve yayından önce soğuk su içmeyen Ercan Taner, 1000’in üzerinde maç anlattı.

Ercan Taner, Burçin Taner ile evlidir ve Batuhan Taner (d.7 Temmuz 1990) adında oğlu vardır.

2014 yılında Mert Kültürlü ile birlikte hazırladıkları, NTV Radyo’da yayınlanan “Ateş Arabaları: 2. Dünya Savaşı ve Futbol” adlı karşılıklı radyo programıyla Sedat Sialında ödülünü kazanmıştır.

Ödülleri :
2014 – Sedat Simavi ödülleri – Radyo dalında

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Enis Behiç Koryürek
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı