E

Erdal Çelik

Erdal Çelik Biyografisi

Pop müzik şarkıcısı
Erdal Çelik, 1985 yılında profesyonel müzik hayatına ilk adımını Güneş Gazetesi‘nin açtığı müzik yarışmasında ikincilik alarak attı. Benzer yarışmada birincilik alan Emel Müftüoğlu ile Müjde Ar’ın “Birbirilerine yakıştılar ikili olsunlar” önerisiyle bir ikili oluşturma kararı aldı. Emel- Erdal ikilisi olarak Müzik hayatına adım atmışlar, sonra da yollarını ayırmışlardır. Emel-Erdal ikilisi, Attila Özdemiroğlu‘nun kurduğu ART’den 1985 yılında “Pek Bir Aşk” ve 1988 yılında da “Alaturka Benim Canım” isimli iki albüm çıkardı.

Türk Geceleri’nde sahneye çıkmak için Amerika’ya giden Erdal, burada kendine bir muhit edindi. Peş peşe gelen Amerika ekstralarından sonra burada yaşamaya karar veren Erdal, bir daire kiralayıp New York’ta yaşamaya başladı. Amerika’da Türk lokallerinde sahne alarak yaşamını sürdüren şarkıcı, eşi ve iki oğlunu bakmak için yılda birkaç kere geliyor İstanbul’a.

Uzun yıllardır Amerika’da yaşayan ve sahne bölge Erdal 2013 yılının yazında Bodrum Delfi Şamata’nın işletmeciliğini alarak Bodrumlu olmaya karar verdi.

Evlilikleri : Eşi Piraye hanımdır ve Doğa ile Duru adında iki oğlu var. İstanbul’da yaşıyorlar.

Albümleri :
1983 – Aşk Yok
1985 – Pek Bir Aşk (Erdal Çelik & Emel Müftüoğlu)
1988 – Alaturka Benim Canım (Erdal Çelik & Emel Müftüoğlu)
1992 – Cana Cansın
1993 – Ya Her Zaman Ya Hiç
1995 – Erdal
2008 – Hayat Hikayem

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Ebüzziya Tevfik
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı