E

Erdem Yener

Erdem Yener Biyografisi

Erdem Yener, 8 Mayıs 1981 tarihinde İskenderun’da doğdu. 7 aylıkken yürümeye, 12 aylıkken konuşmaya başlayan ve okuma-yazmayı 4 yaşında öğrenen Erdem Yener, Altı çocuklu bir ailenin en küçüğüydü.
Erdem Yener 13 yaşında şarkı yazmaya başladı, 1998’de Ankara’ya yerleşti, 18 yaşında gitar çalmaya başladı ve Ankara’da “+4” adlı müzik grubunu kurdu. 5 yıl her tarafında Ankara merkez almak üzere, bir çok şehirde bar proğramı ve konserler vererek, lüzum cover şarkılar, lüzum kendi şarkılarıyla bir çok seyirciye ulaştı. 2003’te istanbul’a taşındı. Bir buçuk sene Düş Kahvesi’nde verdiği konserleri; bir gün merdivenlerden düşüp ayağını kırınca noktalandı. Bir reklam ajansında reji asistanlığı yapan arkadaşını ziyarete gittiğinde bir ürünün tanıtımı için el mankeni olması öneri edilmiş ve daha sonra da reklam filmleri için cast direktörlüğü yapmaya başladı. bununla birlikte Kedi Müzik çatısı aşağı müziğe devam ediyordu. Bu çatı aşağıda bir fazla film müziği, albüm ve jingle projelerinde; söz yazarı, besteci, aranjör, solist ve icracı sıfatıyla ödev aldı.

İlk albümü “Benekli”yi 22 Ekim 2008 tarihinde çıkartan şarkıcı, albümden ilk klibi “Belki” isimli parçaya çekmiştir.

2010 yılının ekim ayında Kanal D’nin müsabaka proğramı “Kim Miktar Bizi”nin sunucusu olarak izleyici karşısına çıktı. Ayrıca Erdem Yener’i, Avea reklamlarındaki fasülye karakteri ve Neşelendirici Yuva dizisindeki Hasip olarak da hatırlayabilirsiniz.

Erdem Yener, 2010 yılından bu yandan AVEA isimli GSM operatörünün marka yüzü olarak medyada yer almaktadır.

Erdem Yener TRT’de 2011’de yayınlanan “Başrolde Aşk” adlı dizide Sarp Sezgin adlı karakteri canlandırdı.

Erdem Yener, 2012 yılnda Star ekranlarında oynayan interaktif tiyatro formatındaki “İnsanlar Alemi” adlı program da tahsis aldı. “Güldür Güldür” adlı televizyon şovunda Ali Sunal, Alper Kul, Çağlar Çorumlu, Aylin Kontente, Aziz Aslan, Burak Topaloğlu, Dilşah Demir, Doğa Rutkay, Doğukan Polat, Meltem Yılmazkaya, Övünç Atilla, Iftihar Buldu, Benzersiz Aydın, Şirincan Çakıroğlu ile beraber oynadı. 18 Ekim 2016 tarihinde yeni sezonda ‘Güldür Güldür Show’ kadrosunda yer almayacağını duyurdu.

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   İrem Altuğ

2012 yılında ses tellerindeki kist nedeni ile 2 ameliyat oldu.

1 Ocak 2015 tarihinde vizyona giren, senaryosunu yazan ve yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül‘ün yaptığı “Mucize” adlı sinema filminde Talat Bulut başrolde olarak bir öğretmeni canlandırırken Mahsun Kırmızıgül, Mert Turak, Erdem Yener, Büşra Pekin ile birlikte rol aldı.

Albümleri :
2008 – Benekli
2013 – Rüyalar Kızı (single)

Filmleri ve Dizileri :
2016 – Dedemin Fişi (Bora) (Sinema Filmi)
2014 – Çarşı Pazar (Kahraman / Tellak)(Sinema Filmi)
2014 – Mucize (Celal) (Sinema Filmi)
2014 – Çarşı Pazar (Sinema Filmi)
2013 – Güldür Güldür Show (Hüseyin)(TV Dizisi)
2012 – İnsanlar Alemi (Hüseyin) (TV Dizisi)
2011 – Başrolde Aşk (Sarp Sezgin) (TV Dizisi)
2011 – 5’er Beşer (Hüseyin)(TV Dizisi)
2010 – Neşelendirici Yuva (Hasip) (TV Dizisi)

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı