E

Erdinç Erişmiş

Erdinç Erişmiş Biyografisi

Erdinç Erişmiş, 28 Kasım 1966 da Kayseri’nin talas ilçesinde doğmuştur.İlkokula Talas’da Derviş Güneş İlkokulunda başladı Ankara’ya taşındıklarından nedeniyle Ankara’da Kavaklıdere İlkokulu’nda bitirdi. Gazi Osman Paşa Ortaokulu ve Ankara 50.Yıl Lisesi’nden mezun oldu. Ardındaki Çukurova Üniversitesi Mersin Turizm İşletmeciliği bölümünü kazanarak yüksek mektep eğitimini tamamladı. Lise yıllarında Ankara’dayken O.D.T.Ü. Spor Kulübünde, Mersin’de ünüvesitedeyken Çukurova Spor Kulübünde basketbol oynadı.
Erdinç Erişmiş’in , Ortaokul yıllarında başlayan müzik mren profesyonel mesleği oldu. 1992 yılında birincil albümü “Yalnız Yıldızlar”, daha sonra Şahin Özer göre Şahin Özer Müzik Üretim lisansıyla 1994 yılında yayımlanmış İlk Gözağrım albümü hazırladı. Albümde şarkıcının daha önce sanatçılara şarkılarını verdiği, 1995’te Coşkun Sabah tarafından seslendirilen “Boncuk boncuk” ile Herşeyim Senin Olsun, Gitme Kal” ve 1990 yılında Nilüfer kadar seslendirilmiş olan “Her şey bitecek bir gün” adlı parçaları yeni düzenlemeleriyle yer almaktadır.

22.06.1993 tarihinde çıkarttığı “Alaturka Gitar” adlı albümü Akustik gitar ile seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla doymuş.

Meşhur besteci ve yorumcu Kayahan’ın yeğeni olan Erdinç Erişmiş, prodüktör Şahin Özer tarafından “Şahin Özer Müzik Yapım A.Ş.” nin Türk müzik piyasasına kazandırdığı müzisyenlerdendir.

1985 yılından itibaren beste ve laf yazarlığı çalışmalarının yanı sıra sahne çalışmaları da yapan sanatçı 2003-2005 yılları arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Büyük Kasaba orkestrasaldı.

Erdinç Erişmiş Akustik gitar, bağlama ve klavye çalabiliyor.

Erdinç Erişmiş; 25 Ağustos 2000 tarihinde Kuşadası “Adakule” Otel’de İzmirli Ebru Tuncer’le evlendi.

Albümleri :
Yalnız Yıldızlar (1992)
Alaturka Gitar (1993)
İlk Gözağrım (1994)
Vakit (2001)

İLGİLİ BİYOGRAFİ :   Erkan Can
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı